-A +A
04.01.2019
„Pogodni” Ambasadorami Światła

Kim są Ambasadorzy Światła?
Ambasadorzy Światła to zwykli harcerze, którzy wraz z instruktorami z Głównej Kwatery ZHP roznoszą Betlejemskie Światło Pokoju do urzędów i instytucji centralnych w Warszawie.
Od wielu lat 29. Drużyna Harcerska „Pogodni” zajmowała się roznoszeniem Światła z Betlejem w Ostrowi, ale w tym roku postanowiliśmy zrobić coś więcej i uczestniczyć w konkursie na Ambasadorów. Zostaliśmy wybrani jako jedna z siedmiu drużyn, które mają pełnić funkcje Ambasadorów Światła.  Na długo pozostaną nam w pamięci te 3 dni w Warszawie. Mnóstwo pozytywnych emocji, poznanych ludzi i miejsc o których istnieniu słyszeliśmy, a teraz mogliśmy zobaczyć na własne oczy.
Betlejemskie Światło Pokoju to Akcja, która w Polsce odbywała się 28 raz.  Początkiem sztafety jest Betlejem, gdzie w Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku odpala się lampion, którego płomień niesiony przez skautów przez kraje i kontynenty obiega świat. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich.
Tegoroczne hasło Akcji: ŚWIATŁO KTÓRE ŁĄCZY … rzeczywiście połączyło nas Ambasadorów Światła czyli harcerzy z różnych miejscowości w pełnieniu wspólnej służby i roznoszeniu Światła. Wspólnie z 19 Drużyną Harcerską "Invictus" z Jaszczwi i 16 Drużyną Harcerską „Północ” z Pszczyny odwiedziliśmy Sejm, Senat , kilka ministerstw, radio, TVP, ale również biskupa polowego, kombatantów i powstańców warszawskich. Wszędzie byliśmy przyjmowani bardzo miło i serdecznie.
Podarowaliśmy swój czas, aby roznosić lampiony z Betlejemskim Światłem Pokoju, a w zamian otrzymaliśmy niezapomniane wspomnienia i pewność, że to co robimy jest potrzebne innym ludziom.
Wyjazd naszej drużyny do Warszawy był zrealizowany dzięki wsparciu Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka.

phm Grażyna Duda
drużynowa 29 DH „Pogodni” Ostrów Mazowiecka

Najbliższe wydarzenia

08
Czerwca
godz. 09:00
26
Czerwca
godz. 18:00
12
Września
Całodzienne