-A +A
31.07.2018
1 sierpnia w godzinę „W” zawyją syreny

1 sierpnia 2018 roku w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy pod Mauzoleum „Synom i Córkom Ziemi Ostrowskiej...” na cmentarzu parafialnym, by uczcić pamięć i oddać hołd Powstańcom Warszawskim.

W tym dniu o godz 17:00 na terenie Ostrowi uruchomione zostaną syreny alarmowe, aby oddać hołd i uczcić pamięć bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego. Wysiłek i poświęcenie powstańców warszawskich wymagają szczególnego uhonorowania. Syreny, które uruchomimy na 1 minutę emitować będą dźwięk ciągły.

Dźwięk syren emitowanych w rocznicę godziny ,,W" oraz zatrzymujący się w geście hołdu ludzie na ulicach polskich miast i wsi wpisały się w symbolikę obchodów rocznicowych Powstania Warszawskiego na terenie całego kraju. W ten sposób przyczyniamy się do utrwalenia pamięci o Powstaniu Warszawskim, o bohaterskim zrywie Żołnierzy Armii Krajowej i mieszkańców Warszawy, o cenie zapłaconej przez ludzi i miasto za walkę o wolność i niepodległość.