-A +A
20.11.2020
2020 to ciężki rok dla zawodników, sportów walki również

Kilka słów o zawodnikach brazylijskiego jiu jitsu UKS Academia Gorila Ostrow Mazowiecka.

Słowo „pandemia” odmieniana przez wszystkie przypadki. Niepewność pojawia się we wszystkich naszych działaniach. Tym bardziej cieszy każda możliwość startu i sprawdzenia swojej formy. Wielkie wyrazy uznania dla zawodników, którzy mimo wszystko stają do rywalizacji w tam ciężkim czasie.

Jeszcze większe słowa uznania dla organizatorów, którzy sprostali wymogom i stworzyli możliwość rywalizacji zawodnikom. 

Najserdeczniejsze słowa szacunku dla zawodników i trenerów, zmotywować się, przygotować i wygrać mimo wszystko, to największe zwycięstwo.

Dwie największe imprezy z najcenniejszymi medalami

Mocne rozpoczęcie sezonu przy dużej frekwencji uczestników na X edycji Pucharu Polski No Gi Jiu Jitsu 2020 w Luboniu 26 września 2020 r. Na dwóch startujących – trzy zdobyte medale - Dawid Hajyan złoto i Adam Laskowski złoto i srebro.

Adam Laskowski zdobywa złoto oraz srebro na XVI Mistrzostwach Polski BJJ

Na zawody w dniach 14 – 15 listopada 2020 r. w Mosinie zgłosiło się ponad 800 osób. Różne kategorie wiekowe i „kolory pasów”, które pokazują poziom zaawansowania. Prawdziwe święto parterowych sportów walki.

Zawodnik UKS Academia Gorila Ostrów Mazowiecka zdobywa dwa medale na najważniejszej imprezie w kalendarzu Brazylijskiego Jiu-Jitsu.

Elementem przygotowującym do startów w najważniejszych imprezach był start na XI Turniej No-Gi Fight Grappler Cup. W Mińsku Mazowieckim odbyły się zawody Brazylijskiego Jiu-Jitsu w formule bez kimon. Na listach startowych zameldowało się ponad 300 zawodników. Reprezentacja ostrowskich Academia Gorila , przywiozła 4 medale:

Dawid Hajyan złoto, Adam Laskowski srebro, Albert Żbik brąz, Krystian Śladewski również brąz.

Podsumowując …

3 ważne imprezy przy bardzo dużej frekwencji. Zdobyte medale na takich imprezach, w takich warunkach pokazują, że trzeba robić swoje.

Adam Laskowski startuje na każdych zawodach i zawsze wraca z medalem. Ciężka praca na treningach procentuje.

Dawid Hajyan kolejne zawody z rzędu kończy na pierwszym miejscu, szkoda że Dawid nie mógł nas reprezentować na Mistrzostwach Polski. Ale sprawy osobiste spowodowały, że nie dało się pogodzić wszystkich obowiązków. Dawid reprezentuje od dawna Academię. Posiada obywatelstwo polskie, ale z pochodzenia jest Ormianinem, wiemy co się dzieje w jego kraju ojczystym. Wiemy jaki ciężar wnosi na matę, gdzie są jego myśli, tym większy szacunek za wyniki sportowe w takim momencie.

Mimo pandemii wracamy z medalami z największych imprez w brazylijskim jiu jitsu w tym roku. Paradoksalnie jest to najlepszy sezon jeżeli chodzi o frekwencje i zdobycze medalowe. Można powiedzieć o tym sezonie - im gorzej tym lepiej. Mata weryfikuje nasze umiejętności sportowe. Wartością dodaną treningów jest rozwój cech osobowych, bardzo przydaje się na co dzień. Zwłaszcza w obecnej rzeczywistości.

Źródło: UKS Academia Gorila Ostrów Mazowiecka