-A +A
14.03.2019
29. DH „Pogodni” ma już 25 lat!

Dużo słów podziękowań i życzeń, prezenty, tort – tak 29. Drużyna Harcerska „Pogodni” z Ostrowi Mazowiecka obchodziła swój jubileusz 25-lecia istnienia.

W uroczystej wieczornicy, która odbyła się 8 marca, udział wzięli „starzy i młodzi Pogodni”, zaproszeni goście na czele z druhem Jerzym Bauerem – burmistrzem miasta Ostrów Mazowiecka oraz przyjaciele „29”.

Spotkanie stało się okazją do podsumowania 25 lat działalności oraz do złożenia podziękowań za wspieranie harcerskiej działalności. Drużyna od 1993 roku działa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej i tylko dzięki oparciu w szkole oraz mocnych w niej harcerskich korzeniach udało się tak długo przetrwać. Harcerze wręczyli podziękowania obecnej dyrektor SP Nr 1 Ewie Subdzie oraz przedstawicielce poprzednich dyrektorów szkoły druhnie Danucie Szulęckiej.

„Starzy Pogodni”, którzy w licznej grupie stawili się na wieczornicy wspominali swoje młode lata w harcerstwie. Zdjęcia i różne pamiątki ożywiały wspomnienia z rajdów i obozów.  29. DH „Pogodni” wyjeżdżała od 1995 roku na ogólnopolskie Zloty Harcerstwa - Zegrze, Gniezno, Kielce, Kraków, Gdańsk. Wiele z tych wyjazdów nie doszłoby do skutku, gdyby nie wsparcie władz samorządowych. „Pogodni” wręczyli podziękowanie Burmistrzowi Miasta za dotychczasową pomoc i wspieranie harcerskiej działalności.

Jak to na urodziny przystało, goście pojawili się z prezentami. Za wszystkie życzenia oraz prezenty młodzi harcerze wraz z drużynową są bardzo wdzięczni i zapewniają, że prawidłowo je wykorzystają.

Na zakończenie oficjalnej części wszyscy uczestnicy wieczornicy zawiązali krąg przyjaźni. Drużynowa phm. Grażyna Duda serdecznie podziękowała wszystkim przybyłym gościom, przyjaciołom „29”, rodzicom harcerzy oraz starszym i młodszym „Pogodnym”. Obiecała również, że drużyna jeszcze trochę podziała, ponieważ nigdy nie było wokół niej tak sprzyjającej atmosfery i tylu rodziców chętnych do pomocy w organizacji harcerskich przedsięwzięć.

29. Drużyna Harcerska „Pogodni” przy SP Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej