-A +A
16.03.2018
4 medale dla zawodników UKS Academia Gorila Ostrów Mazowiecka

Zawodnikom UKS Academia Gorila Ostrów Mazowiecka na odbywającym się 5 Grand Prix Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu 2018 w Mińsku Mazowieckim udało się zdobyć 4 medale. Równolegle do wspomnianej imprezy, odbywał się Turniej dla Dzieci i Młodzieży – Polska Liga Jiu Jitsu Dzieci i Młodzieży. Gdzie podopieczni trenera Piotra Smyka zdobyli aż 5 medali!

Zawody z serii Grand Prix Polski na stałe wpisały się w kalendarz zawodów w brazylijskim jiu jitsu. Impreza z roku na rok może poszczycić się coraz lepszą frekwencją, tym razem w turnieju wzięło udział prawie 550 zawodników z całej Polski. UKS Academia Gorila Ostrów Mazowiecka na tegorocznej edycji reprezentowali: Ewa Popowska, Tomasz Majewski, Mariusz Wiśniewski, Mateusz i Grzegorz Gamdzyk, Adam Krajewski, Olaf Przywoźny, Aleksander i Ignacy Jasionek oraz Marcel Waniewski.

Pierwsza do walki stanęła Ewa Popowska startująca w kategorii elita OPEN, w której walki ze sobą toczą zawodnicy ze wszystkich kategorii wagowych. Niestety już w pierwszej walce musiała uznać wyższość rywalki, która zaskoczyła ją dźwignią na nadgarstek. Na uznanie zasługuje fakt, że Ewa dzielnie stawiała czoła przeciwniczce, która ważyła ponad 20kg więcej!

Mariusz Wiśniewski to kolejny zawodnik reprezentujący Ostrowskich Goryli. W pierwszej walce po punktowej dominacji 12:0 zmusił przeciwnika do odklepania duszenia. W kolejnej walce „Panda” pewnie kroczył po zwycięstwo. Niestety po zdobyciu przewagi punktowej i mocnej kontroli przeciwnika powoli zaczęła dawać się we znaki choroba Mariusza. Wiśniewski mimo przeziębienia postanowił wystartować w turnieju. W końcówce walki przeciwnik odwrócił losy starcia i poddał trójkątem nogami reprezentanta UKS Acadmia Gorila. Ostatecznie Mariusz zdobywa brąz!

Tomasz Majewski świetnie rozpoczął turniej. W pierwszej walce po punktowej przewadze, atakuje plecy przeciwnika i poddaje go duszeniem zza pleców. W kolejnej walce Tomek pewnie sprowadza przeciwnika do parteru i tam kontroluje go aż do końca walki. Wygrywając wysoko na punkty 9:2. Majewski pewnie rozpoczął trzeci pojedynek uważając na ataki ze strony oponenta. Niestety, chwila nieuwagi przeciwnik przyłapuje nogę i poddaje Tomasza dźwignią na staw skokowy. Dzięki dobrej postawie zawdonik UKS Academia Gorila zdobywa  brązowy medal!

Pierwsza walka Mateusza Gamdzyk rozpoczęła się spokojnie. Przeciwnik wciągnął naszego zawodnika do gardy. Po chwili pracy Mateusz przechodzi gardę przeciwnika a następnie zdobywa dosiad. Dzięki tej akcji zdobywa 7 punktów i wygrywa walkę 7:0. W kolejnej walce starszy z braci Gamdzyk wykorzystuje błąd przeciwnika. Po nieudanym sprowadzeniu przejmuje inicjatywę w parterze i poddaje przeciwnika duszeniem bow & arrow. W finałowym pojedynku Mateusz po początkowej przewadze traci inicjatywę. Przeciwnik wykorzystuje błąd Gamdzyka i zaskakuje go duszeniem z pozycji bocznej. Mateusz Gamdzyk ostatecznie zdobywa srebrny medal!

Grzegorz Gamdzyk w pierwszej walce szybko sprowadził przeciwnika do parteru i zyskał przewagę punktową. Po zdobyciu pozycji dominującej poddał rywala tzw. ezekielem. W drugiej walce scenariusz na początku się powtarza. Po sprowadzeniu i kontroli przeciwnika młodszy z braci Gamdzyk poddaje przeciwnika dźwignią na nadgarstek. Półfinał wygląda podobnie jak dwie poprzednie walki. Grzegorz zdobywa przewagę punktową 17:0 i poddaje przeciwnika w ostatniej minucie walki. Finał okazał się najtrudniejszą walką. Przy punktowym remisie sędzia zdecydował że to jednak nasz zawodni był bardziej aktywny. Dzięki czterem zwycięstwom zawodnik UKS Academia Gorila Ostrów Mazowiecka zdobywa złoty medal!

Najmłodsi reprezentanci Ostrowskiego Goryla po emocjonujących walkach zdobyli aż 5 medali! Cieszy fakt, że każdy ze startujących młodych adeptów zdobył miejsce na podium. Medale zdobyli kolejno: Adam Krajewski brąz, Aleksander Jasionek brąz, Marcel Waniewski brąz, Olaf Przywoźny brąz oraz Ignacy Jasionek srebro! Gratulujemy wszystkim młodym Gorylom i czekamy na ich kolejne starty.

To były bardzo udane zawody. Na dziesięciu startujących zawodników, aż dziewięciu zdobyło medale. Z pewnością ostrowska filia Academii Gorila dołożyła swoją cegiełkę do 2 miejsca w klasyfikacji drużynowej. Niebawem kolejne zawody więc trzymajcie kciuki za naszych zawodników. O ich poczynaniach będziemy informować was na bieżąco.

Żródło: Academia Gorila Ostrów Mazowiecka, tekst: Grzegorz Gamdzyk