-A +A
13.11.2017
7 medali na międzynarodowym turnieju w Józefowie

7 listopada 2017 w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie odbył się XVIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. W zawodach wzięło udział 267 zawodników z 23 klubów kyokushin. Po raz pierwszy w historii józefowskiego turnieju, były to zawody prawdziwie międzynarodowe. W turnieju  wystąpiło 29 zawodników z Łotwy i 13 Rosjan. Obecność zawodników zza wschodniej granicy bardzo podniosła poziom walk i temperaturę emocji na zawodach.

Nasi zawodnicy wywalczyli 2 złote puchary w kumite – Julia Skwierczyńska i Natalia Sadlik, 2 srebrne puchary – Maciej Grabowski w kata i Tomasz Parafiński w kumite oraz 3 brązowe w kumite – Zuzanna Pasek, Filip Pasek i Wiktoria Pędzich. Pozostali zawodnicy walczyli dzielnie, jednak bez wyników. Wstydu nie było. Ostrowscy zawodnicy również mieli okazję zmierzyć się z obcokrajowcami i okazało się, że nie są oni tacy straszni chociaż walczyli na bardzo wysokim poziomie.

Podobnie jak w latach ubiegłych, walki rozegrano z podziałem na początkujących (pomarańczowe pasy) i zaawansowanych. Walki toczyły się według pełnych, japońskich reguł. Nie było ograniczenia siły ciosów i kopnięć, co często zdarza się na europejskich zawodach dla młodzieży. Bezpieczeństwo zapewniały ochraniacze oraz sprawna ekipa sędziowska, która szybko reagowała w przypadku różnicy poziomów zawodników.

Ekipą ostrowskich zawodników opiekował się sensei Radosław  Grabowski, który również sędziował. W zawodach wzięli udział: Maciej Grabowski, Malwina Laskowska, Julia Skwierczyńska, Natalia Sadlik, Ewa Pasek, Filip Pasek, Zuzanna Pasek, Kacper Pędzich, Kacper Dzierżanowski, Tomasz Parafiński, Wiktoria Pędzich, Eryk Frączyk, Mateusz Stelmach, Mikołaj Sputo. W opiece nad zawodnikami pomagali również rodzice – pan Parafiński oraz pan Pędzich. (OKKK)