-A +A
16.01.2018
Academia Gorila z sukcesem na Mistrzostwach Polski

13 stycznia w Mińsku Mazowieckim odbyły się 6. Mistrzostwa Polski WKSF, blisko 300 zawodników z całego kraju. Zawodnicy UKS Academia Gorila Ostrów Mazowiecka zanotowali ogromny sukces. Trzyosobowy skład przywiózł komplet medali. - Nowy rok zaczynamy od bardzo dużego motywacyjnego kopa – mówi trener Michał Kulesza. Aleksandra Niewiadomska, dla której był to debiut, pokazała że jest to sport nie tylko dla męższczyzn. W drodze po złoto pokonała Magdalenę Gadomską z Tang Soo Do Ronin Tęcza Stanisławów i w finale Alicję Sarnacką MKS Gimnazjon Wyszków.  W kategorii +55 kg w formule Kick light Ola nie miała sobie równych, odniosła zdecydowane zwycięstwa, czy można wymarzyć sobie lepszy debiut? 

Również były to pierwsze zawody dla Mateusza Marszała i również ogromny sukces. Trzy ciężkie pojedynki, w których rywale nie mogli znaleźć sposobu na jego styl walki. Dwa zwycięstwa z Krystianem Balcerzakiem Fighter Nowa Sól i Grzegorzem Kowalskim Teakwondo Koszalin. Minimalna przegrana w finale z Dawidem Zaborowskim z Mazur Team. Każdy z pojedynków toczony był przy ogromnej dawce emocji.

Z reprezentacji Academia Gorila, najbardziej doświadczony zawodnik Marcin Majewski, tego dnia trafił do kategorii wagowej, która była najmocniej obsadzona.

Trzy pojedynki, w których dzięki postawie Marcina, każdy miał odrębną historię.  Artur Lenkiewicz Pogoda Kick Boxing to pierwszy rywal, którego Marcin znokautował w drugiej rundzie. Ostrowski zawodnik sam skomentował występ przeciwnika, że będą z niego ludzie, ale na razie starczył to tylko na dwie rundy. Następnie Kamil Poniedziałek Fighter Nowa Sól, aktualny Mistrz Polski, to kolejny przeciwnik, z którym przyszło walczyć na dystansie aż 4 rund. Sędziowie potrzebowali dogrywki, żeby rozstrzygnąć ten pojedynek.  Minimalna przegrana Marcina, chociaż po 3 rundach wskazując remis, sędziowie niekoniecznie pozytywnie wpisali się w dramaturgię tego pojedynku. Była to decyzja mocno kontrowersyjna. Sam werdykt i kontuzja, która mogła wyeliminować Marcina z walki o brąz, to jedyny pech tego dnia. Kto zna tego zawodnika, wie że jeżeli będzie miła choć odrobinę szansy zawsze ją wykorzysta. Między walkami na regenerację miał około 15 minut, każdy kto startował na turnieju, wie że przerwa na regenerację między walkami to rzecz względna i może znacznie się skrócić. Krótkie retoryczne pytanie: czy walczysz? i jeszcze ….krótszy pojedynek z Kornelem Zasadą z klubu Furyon Full Contact Team Włocławek.  Kolejny nokaut tego dnia, tym razem w pierwszej rundzie. Nie masz siły walczyć, skończ walkę wcześniej.

Trudy turnieju, kontuzje, mało czasu na rozgrzewkę czy regenerację między pojedynkami to elementy, do których nie jesteśmy w stanie się przygotować. Przy takich elementach wychodzi charakter zawodnika.

Oprócz znakomitych walk i medali Mistrzostw Polski, dwójka zawodników Academia Gorila Ostrów Mazowiecka otrzymało powołanie na zgrupowanie Reprezentacji Polski.  Aleksandra Niewiadomska i Mateusz Marszał spróbują dostać się do tego elitarnego grona . Może okazać się to olbrzymią szansą. Obok medalu mistrzostw Polski takie wyróżnienie stanowi ogromny sukces.

Jest to pierwszy z elementów zadania na rok 2018 „Sporty Walki dla wszystkich” realizowanego przy wsparciu Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka. Serdecznie dziękujemy Panu Jerzemu Bauerowi za wsparcie naszych pomysłów. Również podziękowania dla Bartłomieja Pieńkowskiego za możliwość ciężkiej pracy na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jak widać można zdobywać medale największych imprez rangi ogólnopolskiej, bez żadnych kompleksów i opierając się na własnej ciężkiej pracy i wsparciu życzliwych osób, które rozumieją każdą pasję sportową. (tekst i fot. Academia Gorila)