-A +A
28.12.2017
Betlejemskie Światło Pokoju w Ostrowi Mazowieckiej

Już po raz 27. Związek Harcerstwa Polskiego zorganizował w Polsce akcję Betlejemskie Światło Pokoju. Polegała ona na włączeniu się do europejskiej akcji przekazywania ognia pobranego z groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem jako znaku braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia.

Betlejemskie Światło Pokoju to wydarzenie, w którym uczestniczyli również ostrowskie zuchy i harcerze. Delegacja 29. Drużyny Harcerskiej „Pogodni” wyruszyła w tym roku na Zlot Harcerski do Zakopanego i przywiozła 17 grudnia lampion z Betlejemskim Ogniem.

Już następnego dnia Ogień rozpoczął sztafetę po Ostrowi. Betlejemskie Światło Pokoju zawitało na różne spotkania opłatkowe, do młodych i do trochę starszych obywateli naszego miasta. Przekazanie Światła odbyło się również w dwóch ostrowskich parafiach. Serdecznie dziękujemy osobom, które skorzystały z naszej propozycji i odebrały w piątek na swoje lampiony ogień z Betlejem, aby zabrać do domów i postawić na wigilijnym stole.

Zgodnie z tegorocznym hasłem akcji „W Tobie jest światło” starajmy się widzieć jasne strony życia i propagować to co dobre.

(Harcerze z 29. Drużyny Harcerskiej „Pogodni” wraz z zuchami z 1. Ostrowskiej Gromady Zuchowej „Przyjaciele ze stumilowego lasu” ).