-A +A
17.01.2020
Biskup spotkał się z pracownikami oświaty

Mszą świętą w intencji pracowników oświaty z regionu ostrowskiego rozpoczęło się doroczne spotkanie świąteczno-noworoczne z Biskupem Diecezji Łomżyńskiej Tadeuszem Bronakowskim. Środowisko oświatowe miasta Ostrów Mazowiecka i powiatu ostrowskiego licznie zgromadziło się na eucharystii w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po zakończonej mszy świętej zebrani udali się do Starej Elektrowni. Tam w świąteczny nastrój wprowadził wszystkich zespół instrumentalno-wokalny Grazioso ze Szkoły Podstawowej nr 1. Rozbrzmiały wzruszające kolędy i pastorałki.

Burmistrz Jerzy Bauer przywitał zebranych i złożył noworoczne życzenia - Niech pokój, radość towarzyszy nam w życiu naszym osobistym i indywidualnym, również w naszych rodzinach, w relacjach zawodowych i społecznych. Do życzeń dołączył Paweł Pecura w imieniu Starosty Ostrowskiego, jednocześnie dziękując nauczycielom za wkład włożony w kształtowanie osobowości młodych ludzi. Następnie ks. biskup kierując do zebranych słowo, przypomniał wiersz ks. Jana Twardowskiego: Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Biskup Bronakowski życzył wszystkim, aby doświadczyli w tym roku oraz w całym swoim życiu wielkiej czułości Pana Boga. Przypomniał, że rok 2020 jest rokiem szczególnym, gdyż przypada w nim 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II oraz 100. rocznica bitwy warszawskiej. Jest to również rok beatyfikacji prymasa tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego, wielkiego orędownika trzeźwości. Ks. biskup zwrócił się do słuchaczy z apelem o podjęcie walki o duchową wolność Polaków, poprzez podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu. Na zakończenie przekazał wszystkim zebranym poradnik opracowany przez Apostolstwo Trzeźwości „Miłość, wolność i odpowiedzialność”.

Spotkanie odbyło się 16 stycznia 2020 roku w Starej Elektrowni, przy ulicy 11 Listopada 7.