-A +A
03.04.2019
Być blisko ludzi: spotkanie z Wicemarszałek Senatu Marią Koc

Wicemarszałek Senatu Maria Koc gościła wczoraj w Ostrowi Mazowieckiej i powiecie ostrowskim. Spotkała się z mieszkańcami i samorządowcami, by porozmawiać o problemach miasta i regionu oraz by przedstawić założenia i pomysły na Polskę i jej miejsce w Europie.

To już kolejna wizyta

To nie pierwsza wizyta w Ostrowi. Wicemarszałek Maria Koc po raz kolejny odwiedziła miejskie inwestycje – budowane Muzeum Dom Rodziny Pileckich, ale także już działające Jatki oraz Starą Elektrownię.

Gratulowała burmistrzowi Jerzemu Bauerowi obiektów, które służą celom kulturalnym, a które powstały dzięki unijnym dofinansowaniom.

Rozmawiali o planach

Sporo miejsca podczas wizyty w Ostrowi Mazowieckiej poświęciła Wicemarszałek na rozmowy o planach i potrzebach samorządu. Dotyczyły one m.in. budowy małej obwodnicy, funduszu dróg samorządowych czy poprawy funkcjonowania szpitala powiatowego.  

Korzystajcie z programów rządowych

Jak podkreślała Wicemarszałek wiele problemów samorządy mogą rozwiązać dzięki programom rządowym, ale muszą chcieć aplikować po środki. Przekonywała, że obecny rząd wychodzi naprzeciw oczekiwaniom samorządów, a tym samym mieszkańców, proponując programy i zachęcając do współpracy.

Obwodnica dla Ostrowi, wały na Bugu

Wśród tematów podejmowanych podczas wizyty w Ostrowi w powiecie ostrowskim rozmawiano o potrzebie wybudowania małej obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. To w dużym stopniu odciążyłoby miasto z transportu ciężkiego przejeżdżającego przez główne skrzyżowania, ale przed wszystkim wpłynęło na bezpieczeństwo i lepszą komunikację. Pojawił się też temat wybudowania wałów przeciwpowodziowych na rzece Bug w gminie Małkinia Górna.

Być blisko ludzi

Wicemarszałek mówiła, że jej wizyty w wielu miastach na Mazowszu wynikają z pełnionej przez nią funkcji. Jak podkreślała, jest senatorem z naszego okręgu wyborczego, ale też kandydatką z Mazowsza na posła do Parlamentu Europejskiego. Wcześniej była radną sejmiku województwa mazowieckiego. Bycie bliżej ludzi, jak podkreślała Wicemarszałek, to dewiza obecnie rządzącej partii politycznej, ale też jej sposób na pracę. Stąd spotkanie z mieszkańcami Ostrowi Mazowieckiej, poznanie spraw i problemów regionu w terenie, docieranie do mieszkańców bezpośrednio, bycie blisko wyborców.

Wybory europejskie już maju

Głównym powodem spotkania z mieszkańcami są zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 25 maja. Do udziału w nich zachęcała Wicemarszałek, przedstawiając założenia i pomysły na Polskę i jej miejsce w Europie.

Ale tematyka Unii Europejskiej i miejsca Polski w Europie nie były jedynymi tematami poruszanymi na spotkaniu. Jak podkreślała Wicemarszałek spędziła w Ostrowi niemal cały dzień, spotkała się z mieszkańcami, ale też z przedstawicielami samorządów i mediów, zwiedziła Jatki, zobaczyła postęp prac przy budowie Muzeum Dom Rodziny Pileckich, była też w szpitalu. To nie była pierwsza wizyta w Ostrowi, i nie pierwszy raz rozmawiała o problemach z jakimi boryka się miasto. Zapewniła o swojej pomocy dla Ostrowi w najważniejszych dla miasta kwestiach.

Weź udział w wyborach

Wicemarszałek mówiła jak ważne są wybory do Parlamentu Europejskiego, ale też o jesiennych wyborach do Parlamentu krajowego. Zachęcała do udziału w wyborach i do aktywnego uczestnictwa w sprawach ważnych dla Polski.

Nie jesteśmy przedsionkiem Europy

Wicemarszałek Senatu Maria Koc gościła w Ostrowi Mazowieckiej 2 kwietnia na zaproszenie burmistrza miasta Jerzego Bauera. Okazją do spotkania są zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego. W toku dyskusji pojawiło się wiele wątków dotyczących roli Polski, jako państwa członkowskiego EU. Jesteśmy państwem z bogatą historią i tradycją, nie jesteśmy „przedsionkiem Europy”, jak powiedział burmistrz.  Nie powinniśmy mieć kompleksów, jako Polska, względem innych krajów członkowskich, jesteśmy w Europie nie od dziś - co podkreślał burmistrz – a przy tym ważnym członkiem wspólnoty. Powinniśmy w Europie zabiegać o nasze interesy, a nie tylko zgadzać się z narzucanymi nam kierunkami. | AK

 

 

Najbliższe wydarzenia

27
Lipca
godz. 09:00
10
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00