-A +A
12.07.2019
CZYSTE POWIETRZE również w Ostrowi

11 lipca Burmistrz Miasta Jerzy Bauer podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w sprawie współpracy przy realizacji programu Czyste Powietrze. Jesteśmy jednym z 50 samorządów, które podpisały umowy w sprawie realizacji programu.

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk zapowiada przyśpieszenie wypłat środków finansowych na działania poprawiające jakość powietrza. Mają w tym pomóc uproszczone procedury oraz wsparcie urzędu miasta.

W ramach programu antysmogowego Czyste Powietrze właściciele domów jednorodzinnych mogą się starać o dotacje i pożyczki na termomodernizację nieruchomości i wymianę pieców grzewczych. Budżet programu na 10 lat to ponad 100 mld zł - powiedział Minister Henryk Kowalczyk na towarzyszącej podpisaniu umów konferencji prasowej. Minister poinformował, że podpisanie umów z samorządami gwarantuje ich pomoc przy wypełnianiu dokumentów.

Pierwsze szkolenia administracji samorządowej zostaną przeprowadzone już w lipcu.

Zapraszamy do udziału w programie.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk rozmawiał z mieszkańcami Ostrowi Mazowieckiej na temat programu „Czyste Powietrze” 27 lutego br. w Starej Elektrowni. 

Najbliższe wydarzenia

17
Września
Całodzienne
17
Września
od 17.09 do 20.09
21
Września
od 21.09 do 22.09
22
Września
godz. 20:45
28
Września
godz. 15:00