-A +A
22.05.2019
Czytanie jest modne w Ostrowi Mazowieckiej

Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała po raz drugi akcję czytelniczą pod nazwą Czytanie jest modne w Ostrowi Mazowieckiej. Tegoroczna edycja miała na celu przybliżyć i rozszerzyć wiedzę o literaturze Marii Dąbrowskiej oraz uczcić 130 rocznicę jej urodzin.

W otwartym przeglądzie wzięli udział uczniowie szkół średnich, osoby dorosłe oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy. Jury pod przewodnictwem Wiesława Mikulskiego - poety, nauczyciela, postanowiło przyznać nagrody w kategorii uczniowie szkół średnich: I miejsce: Monika Młynarczyk z Zespołu Szkół Nr 1, II miejsce: Urszula Jagielska z Zespołu Szkół Nr 2, III miejsce: Oliwia Maleńka i Daniel Michalak z Liceum Ogólnokształcącego. Wyróżnienia: Anna Lendzioszek ze Środowiskowego Dom Samopomocy, Wiktoria Modzelan i Jakub Turniak z Zespołu Szkół Nr 1, Kamil Jemielita z Liceum Ogólnokształcącego. W kategorii osoby dorosłe: I miejsce: Magdalena Barzyczak, II miejsce: Elżbieta Zapisek, III miejsce: Kornelia Najgrodzka-Zecer i Zofia Sokolik. Wyróżnienia: Barbara Jary i Tomasz Pudełko.

Nagrody zostały wręczone 8 maja, podczas Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przeglądzie za rok.

Tekst: Agnieszka Kaczmarek, MBP

Fot.: profil FB Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrtowi Mazowieckiej