-A +A
17.05.2020
Dualna Ostrów, czyli super propozycja dla ósmoklasistów

W ostrowskim Zespole Szkół nr 2 powstanie wyjątkowa dualna klasa branżowa, której uczniowie będą mogli się kształcić w jednym z wybranych zawodów: operator obrabiarek skrawających, mechatronik lub ślusarz. Wyjątkowość klasy polega na tym, że będzie ona prowadzona w ścisłej współpracy szkoły i czterech lokalnych przedsiębiorstw:

ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z.o.o.,

Fabryki Mebli „FORTE” S.A.,

ROLSTAL Pawłowski sp. z o.o. oraz

SCHNEIDER Polska Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o.

Zgodnie z założeniami systemu dualnego, firmy aktywnie włączą się w proces kształcenia i będą odpowiedzialne za prowadzenie zajęć praktycznych. Dzięki takiemu podejściu uczniowie będą mieli szansę poznać zawód od podszewki, zapoznać się ze sposobem działania firmy i światem produkcji, staną się częścią zespołu i już w czasie nauki będą zdobywać pierwsze doświadczenie zawodowe. Z drugiej strony za przygotowanie teoretyczne odpowiadać będzie szkoła i centrum kształcenia zawodowego, gdzie realizowane będą przedmioty ogólne oraz zawodowe.

Dla uczniów dualnej klasy branżowej pracodawcy przygotowali atrakcyjną ofertę, na którą składa się nie tylko comiesięczne wynagrodzenie w wysokości około 250-300 złotych, ale również liczne bonusy. Tak więc na przykład z okazji Wielkanocy, czy Bożego Narodzenia uczniowie otrzymają dodatkowo 100 złotych i 200 złotych. Ponadto premiowane będzie sumienne i ambitne podejście do nauki – za stuprocentową frekwencję oraz wysoką średnią można otrzymać kolejny dodatek do wynagrodzenia.

Warto podkreślić, że wbrew obiegowej opinii, szkoła branżowa I stopnia wcale nie zamyka możliwości rozwoju, a jest dopiero początkiem kariery zawodowej. Absolwenci szkoły branżowej, którzy zdobędą pierwszą kwalifikację w wybranym zawodzie mogą kontynuować naukę w szkole branżowej II stopnia. Ta z kolei pozwala na zdobycie drugiej kwalifikacji, otrzymanie tytułu technika i przystąpienie do egzaminu maturalnego. Stąd droga na studia jest już bardzo prosta. Co więcej przedsiębiorcy tworzący dualną klasę branżową w naszym mieście deklarują, że będą wspierać wszystkich uczniów chętnych do dalszego doskonalenia w zawodzie.

Więcej informacji na temat dualnej klasy branżowej można znaleźć na stronie internetowej Zespołu Szkół Nr 2 oraz na profilu Facebook. Dla zainteresowanych uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców powstała również infolinia czynna codziennie w godzinach od 8:00 do 9:00, od 13:00 do 13:30 oraz od 17:00 do 18:00. Telefon: (22) 53-10-560

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką.

Załącznik: 
ZałącznikWielkość
PDF icon e-ulotka.pdf1.92 MB