-A +A
13.12.2017
Dwójka na super wycieczce: TVP, Pałac w Wilanowie, Park Trampolin

8 grudnia wychowawcy klas Va i Vb oraz VIa wraz z biurem podróży „abc travel” zorganizowali wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie siedziby TVP. Uczniowie zapoznali się z kulisami pracy nad najciekawszymi programami telewizyjnymi. Za główną atrakcję naszego wyjazdu uznaliśmy oglądanie nagrywania popularnego teleturnieju "Jaka To Melodia" na żywo!. Główną atrakcją tego miejsca było spotkanie Agustina Egurroli – polskiego tancerza i choreografa oraz Roberta Osamy - specjalisty od legendarnych nutek w „Jaka to melodia”, co też udało nam się uwiecznić na fotografii.

Następnie poznaliśmy okoliczności powstawania ,,Pytania Na Śniadanie". Kolejnym, równie ciekawym miejscem było muzeum telewizji z XX wieku. Mogliśmy zobaczyć m.in. Kulfona i Żabę Monikę. Po wizycie w TVP pojechaliśmy do Wilanowa, gdzie uczniowie zwiedzili piękny Pałac Króla Jana III Sobieskiego oraz uczestniczyli w lekcji o obyczajach świątecznych z czasów życia króla pt. „Pierwsza gwiazdka”.

Kolejnym punktem programu był park trampolin w hangarze na Mokotowie, gdzie czekało na nas ponad 50 trampolin różnego rodzaju, od rekreacyjnych po sportowe. To było idealne miejsce na zabawę oraz rozładowanie emocji po dniu, pełnym wrażeń. To była niezapomniana wycieczka. (Magdalena Podleś)