-A +A
17.05.2016
Dzień Patrona w Jedynce

13 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się Dzień Patrona.  Uroczystość prowadziły panie Katarzyna Brzostek i Emilia Kukwa. Spotkanie rozpoczęło się od Poloneza w wykonaniu klas VI przygotowany przez panią Marzenę Świedzińską. Zebranych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów powitała dyrektor Dorota Ziemczyk i zaprosiła wszystkich do uczestniczenia w obchodach Dnia Patrona.

W tym roku część artystyczną przygotowała klasa V c z wychowawcą panią Lilianną Kuczyńską. Uczniowie przedstawili czasy, których żył i działał Tadeusz Kościuszko. Młodzi artyści zaprezentowali krótkie scenki z życia naszego patrona. Recytatorom towarzyszył chór szkolny kierowany przez panią Agnieszkę Jakubiak.

Po części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klasy IIe w „Tańcu Słowiańskim” przygotowani przez p. Danutę Brzostek przy współpracy uczennicy Oli Nurkiewicz.

O tym, jak wiele dzieje się w „Jedynce” można było dowiedzieć się z prezentacji przygotowanej przez panią Małgorzatę Ryszewską. Skrót najważniejszych wydarzeń przedstawiła uczennica Kinga Żochowska.

Następnie wystąpili uczniowie klas VI b i VI d w układzie tanecznym „Charleston”. Grupę przygotowała, choreografię i stroje zaprojektowała wicedyrektor szkoły pani Joanna Krzyżak.

Rozdano także nagrody za konkursy: „Wiedzy o Patronie Szkoły” , konkurs plastyczny „T. Kościuszko – nasz patron” oraz konkurs recytatorski „T. Kościuszko w poezji i prozie”. 

Następnie głos zabrali przybyli goście: pani Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Spraw Społecznych, Kultury i Sportu Dorota Ambroziak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Długosiodle Urszula Kmoch, dyrektor Gimnazjum Publicznego Nr 1 Ewa Subda, przewodniczący Rady Rodziców Bartosz Kublik oraz wiceprzewodniczący Rady Rodziców Paweł Andruszkiewicz.

Na koniec Pani dyrektor Dorota Ziemczyk podziękowała wszystkim gościom za uświetnienie

uroczystości swoją obecnością oraz tym, którzy pomogli przygotować tę galę i zaprosiła na obejrzenie wystawy dotyczącej patrona naszej szkoły. (Emilia Kukwa)

Najbliższe wydarzenia

13
Lipca
godz. 09:00
27
Lipca
godz. 09:00
10
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00