-A +A
28.04.2016
Dzień Ziemi

22 kwietnia br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy IVb wraz z nauczycielką przyrody i zarazem wychowawczynią, p. Agnieszką Tułowiecką, przygotowali apel dla uczniów klas IV - VI. Na początek zaprezentowali inscenizację, w której zwrócili uwagę, że kondycja naszej planety nie jest dobra - podwórka i lasy są zaśmiecone, powietrze zapylone, a rzeki brudne. Na taką sytuację należy  reagować. I tu młodzi aktorzy przypomnieli swoim rówieśnikom, że pewne działania mogą podjąć nawet dzieci. Pierwszym krokiem do czystszego środowiska jest zadbanie o czystość swojego otoczenia, a kolejnym - ograniczenie ilości odpadów poprzez segregację śmieci. To proste: do worka niebieskiego wrzucamy papier, do zielonego - szkło, a do żółtego - plastik. Gdy podwórko zostało posprzątane a śmieci posegregowane, świat wypiękniał i Ziemia poczuła się znacznie lepiej. W roli Pani Ziemi wystąpiła Sylwia Łach, Doktora - Bartek Żach, Chłopców - Dawid Śniadała i Piotr Pęksa, Dziewczynek - Julia Duda, Oliwia Jastrzębska, Zuzia Nietubyć i Natalia Staniszewska. W recytacji - Gabrysia Jastrzębska i Oliwia Wyszomierska. Przedstawienie uświetniły piosenką pt.: "Moja planeta" uczennice klas VIc i VIb: Amelia Andryszczyk, Roksana Ruszkowska i Ala Michalik.

W II części imprezy rozegrany został turniej ekologiczny. Z przedstawicieli wszystkich obecnych na apelu klas utworzono drużyny: A, B, C. Rywalizacja polegała na wykonaniu zadań w kilku konkurencjach. Pomocna okazała się ogólna wiedza z dziedziny ochrony środowiska a także odrobina sprytu. Zabawie towarzyszyły emocje i wspaniała atmosfera, a uczestnicy za swoją proekologiczną postawę zostali nagrodzeni słodkościami. Turniej poprowadziły pod kierunkiem p. Agnieszki Tułowieckiej uczennice klasy VId - Ola Nurkiewicz, Magda Lasoń, Ola Olbryś i Milena Fidura. Na podsumowanie działań ekologicznych trwających od kilku tygodni w naszej szkole zostały ogłoszone ich wyniki. Ogłoszono wyniki konkursów fotograficznych "Zima w obiektywie" i "Wiosenne przebudzenie" oraz wyniki zbiórki makulatury i zbierania zużytych baterii. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, gadżety oraz gratulacje od Pani Dyrektor.

                                                    Agnieszka Tułowiecka

 

Najbliższe wydarzenia

13
Lipca
godz. 09:00
27
Lipca
godz. 09:00
10
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00