-A +A
02.02.2018
Ferie w Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej

W okresie ferii zimowych Miejska Świetlica Socjoterapeutyczna zorganizowała swoim wychowankom obfitujący w wiele atrakcji wypoczynek w miejscu zamieszkania. Każdego dnia dzieci i młodzież aktywnie spędzali czas. Codziennie odbywały się zabawy integracyjne i zajęcia tematyczne, między innymi: kulinarne, taneczne, komputerowe, plastyczne, terapeutyczne. Nie zabrakło również wspólnych wyjść:

- na basen, gdzie Pan Piotr Kania poprowadził dla wychowanków świetlicy atrakcyjne zajęcia z nauki pływania,

- na lodowisko, gdzie dzieci uczyły się jazdy na łyżwach i aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu,

- do kręgielni i sali zabaw, gdzie miło i wesoło minął czas na wspólnej zabawie,

- do kina na seans filmowy pt.: "Fernando".

Bardzo miłą niespodzianką było wyjście do jednej z ostrowskich  pizzerii. W przedostatni dzień ferii, odbył się kulig w miejscowości Ugniewo, podczas którego wychowankowie mieli okazję jeździć saniami po okolicznych lasach, rzucać się śnieżkami, lepić bałwana, a po wyczerpującej zabawie mogli ogrzać się przy ognisku i zjeść ciepły posiłek.

Zwieńczeniem zimowego wypoczynku była wycieczka do Warszawy. Pierwsza atrakcja to wizyta w Parku Trampolin, gdzie dzieci pod czujnym okiem instruktora wykonywały najróżniejsze ćwiczenia akrobatyczne. Centrum Nauki Kopernik był kolejnym punktem wycieczki. Seans w planetarium pt. „Astronauta 3D”, dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i ciekawych naukowych informacji. Następnie rozpoczęło się już zwiedzanie interaktywne oraz bezpośrednie wykonywanie różnych eksperymentów, które w dzieciach rozbudziły fascynację i ciekawość światem nauki. Ostatnią atrakcją wycieczki był spacer po Starym Mieście i podziwianie fantastycznie kolorowych iluminacji świetlnych.

Minione ferie były szczególnym czasem bardzo aktywnego wypoczynku, wielu niezapomnianych wspólnych przeżyć, nawiązywania bliższych relacji między wychowankami, co niewątpliwie wzmocniło integrację grupy i dało nowe siły do dalszej wytężonej pracy wychowawczej.

(wychowawcy Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej)