-A +A
26.02.2020
Ferie zimowe w Ostrowi Mazowieckiej

Ferie zimowe to czas przeznaczony na relaks i regenerację, na zabawę w gronie kolegów, aktywny wypoczynek i przede wszystkim zdobywanie nowych, ciekawych umiejętności. W województwie mazowieckim ferie trwały od 10 do 21 lutego. Dla dzieci i młodzieży przygotowano bardzo atrakcyjną ofertę spędzenia wolnego czasu.

W Ostrowi Mazowieckiej w organizację zajęć feryjnych włączyły się szkoły, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dzieci miały możliwość skorzystania z zajęć szachowych, sportowych, tanecznych, plastycznych, integracyjnych. Starannie i ciekawie przygotowane zajęcia budziły zainteresowanie i rozwijały umiejętności. Z bogatej oferty skorzystali uczniowie spędzający ferie w mieście. Był to czas zabawy, odpoczynku oraz nabrania sił, przed kolejnym pracowitym semestrem.

Wydział Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej

Fot: www.mdkostrowmaz.pl, FB Miejska Biblioteka Publiczna, FB MOSiR


Ferie w Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej

Wiele atrakcji podczas ferii czekało również na wychowanków Miejskiej świetlicy Socjoterapeutycznej. Oprócz zabaw integracyjnych codziennie odbywały się zajęcia tematyczne w tym: kulinarne, taneczne, plastyczne, terapeutyczne. Odbyło się również spotkanie z policjantką i pracownicą do spraw profilaktyki z Wydziału Ruchu Drogowego KPP, podczas którego dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzić ferie i umiejętnie korzystać z Internetu. Omówiono również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Panie z Sanepidu przeprowadziły zajęcia edukacyjne, które miały na celu wzmocnienie postaw prozdrowotnych wśród dzieci i młodzieży. Nie zabrakło też wspólnych wyjść na lodowisko, kręgielnie do kina i pizzerii.

Niewątpliwie, największą atrakcją minionych ferii była wycieczka do Warszawy. Wychowankowie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, zwiedzając interaktywną wystawę, brali udział w różnych eksperymentach i rozbudzali zainteresowania otaczającym światem. Seans w planetarium pt. „Na skrzydłach marzeń” przybliżył początki lotnictwa i dostarczył wiele nowych, ciekawych informacji ze świata nauki. Kolejną atrakcją była wizyta w Parku Trampolin, gdzie dzieci pod okiem trenerki wykonywały różnego rodzaju ćwiczenia akrobatyczne. Wycieczka zakończyła się wieczornym spacerem po Starym Mieście.

Tegoroczne ferie upłynęły pod znakiem aktywnego wypoczynku, połączonego z bogatą ofertą zajęć integrujących całą wspólnotę świetlicową, co jest niewątpliwie dobrą prognozą do dalszej pracy wychowawczej.

Wychowawcy Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej

Najbliższe wydarzenia

08
Czerwca
godz. 09:00
26
Czerwca
godz. 18:00
12
Września
Całodzienne