-A +A
30.01.2015
Ferie zimowe w SP 1

Podczas ferii w naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów. Uczniowie skorzystali z ciekawej oferty zajęć i chętnie przybywali na zajęcia wybrane przez siebie.

20 stycznia odbyły się zajęcia plastyczne prowadzone przez p. Katarzynę Krupińską pt. „Zimowe impresje”, uczniowie malowali własne postacie i wykonywali zimowe gałązki z bibuły. Doskonale się przy tym bawiły, wymieniając doświadczenia plastyczne.

21 stycznia p. Beata Grochowska urozmaiciła czas dzieciom na zajęciach rytmiczno- tanecznych. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, ćwiczyły krótkie układy taneczne, same układały kroki do tańca.

22 stycznia to zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej „ Ratujemy i uczymy ratować ” prowadzone przez p. Beatę Sochocką- Lipską. Uczniowie obejrzeli film „Czy potrafisz ratować życie?” z dużą porcją instruktażu. Potem wykorzystali wszystkie wskazówki na fantomie- ćwiczyli oddechy ratownicze oraz uciskanie klatki piersiowej. Ćwiczyli też „ pozycję boczną ustaloną” i utrwalali kolejne zasady łańcucha przeżycia, powtarzając, rozmawiając i kolorując kolorowanki związane z tematem. Takiej wiedzy nigdy dość!

 27 stycznia odbyły się zajęcia z Wychowania Komunikacyjnego „ Bezpieczniej na drodze”, poprowadzone przez p. Danutę Brzostek. Uczniowie rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego w formie symulacji komputerowych. Następnie przeszli do praktycznej jazdy rowerem na torze przeszkód, ustawionym na sali gimnastycznej. To zadanie wzbudziło wiele emocji i wrażeń, sprawdzając możliwości i umiejętności w pokonywaniu przeszkód.

28 stycznia zajęcia z „ Harcerstwem na Ty” przygotowała 29 DH „ Pogodni” i p. Grażyna Duda. Uczestnicy wysłuchali pogadanki o średniowieczu i rycerzach, ponieważ „ 29” zdobyła Odznakę Grunwaldzką. Jak wykorzystać surowce wtórne to następny punkt spotkania, podczas którego okazało się, że korki to świetna zabawa. Pani Magda Karpińska przeprowadziła zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Przerwą w zajęciach było „ Małe co nieco” czyli degustacja samodzielnie upieczonych babeczek. Zakończeniem zajęć była wystawa „ Ostrów w starych fotografiach”.

29 stycznia odbył się „ Angielski na wesoło” poprowadzony przez p. Agnieszkę Selwon. Uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii, rozwiązywali zagadki, grali w kalambury oraz Scrabble po angielsku, przy czym świetnie się bawili jednocześnie utrwalając słownictwo. Następnie dzieci podzieliły się na drużyny i rozegrały Turniej Twistera. Zadaniem uczniów było jak najszybsze umieszczenie dłoni lub stopy na wskazanym przez sędziego miejscu na macie. Gra wyzwoliła masę energii i entuzjazmu. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze. Było dużo dobrej zabawy połączonej z nauką.

                                                                                                  Danuta Brzostek

 

Najbliższe wydarzenia

06
Sierpnia
godz. 10:00
10
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00
23
Listopada
godz. 10:00