-A +A
30.12.2019
Film z II dnia Ostrowskiego Forum Rozwoju

Przedstawiamy film z drugiego dnia Ostrowskiego Forum Rozwoju, zrealizowany przez Panda Films.

Tegoroczne Forum odbyło się pod hasłem: W kierunku nowych możliwości. Dyskusja toczyła w zakresie wykorzystania szans, jakie niesie ze sobą droga krajowa S8 oraz Via Baltica, ale także Gospodarka 4.0. Na Forum gościliśmy m.in. ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego, przedstawiciela wojewody Mazowieckiego, kierownika delegatury w Ostrołęce Marcina Grabowskiego, przedstawicieli samorządów, biznesu, instytucji oraz szkolnictwa.

Drugi dzień Forum skierowany był do młodzieży. Dla wielu osób obecnych na sali inspiracją mogły być historie opowiedziane przez przedstawicieli firm, którzy pokazali swoje ścieżki kariery zawodowej. Mówili o tym, jak ważna jest wiedza i umiejętności w pracy, ale też o szczęściu, które pomaga wykonywać zawód, który się lubi. 

Druga edycja Młodzieżowego Ostrowskiego Forum Rozwoju odbyła się 3 października w Starej Elektrowni. Wzięli w niej udział uczniowie ze szkół podstawowych i średnich. Z zaproszenia organizatorów skorzystało blisko 240 uczniów i nauczycieli.

Organizatorem Forum było Miasto Ostrów Mazowiecka, a współorganizatorami Fabryki Mebli FORTE S.A. i Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej.