-A +A
28.06.2018
Grand Prix dla Teatru Scena Kotłownia

W czwartek, 20 czerwca uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Wigraszek w Suwałkach odebrali podziękowania, wyróżnienia i statuetki dla najlepszych młodych aktorów.

Grand Prix ufundowane przez Patrona honorowego Festiwalu, Prezydenta Miasta Suwałk otrzymał Teatr Scena Kotłownia z Ostrowi Mazowieckiej za spektakl „Stopklatka”. 

Do udziału w tegorocznym wydarzeniu zakwalifikowano siedemnaście zespołów teatralnych, spośród ponad stu zgłoszonych. Do udziału zakwalifikowano zespoły z następujących krajów: Białorusi, Litwy, Słowacji i Polski. Jurorzy: dr Martyna Stepan-Dworakowska, wykładowca Akademii Teatralnej na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, ceniona autorka scenografii, kostiumów i interaktywnych aranżacji przestrzeni do spektakli lalkowych i dramatycznych w Polsce i w Czechach, Mariusz Orzełek, miłośnik i wieloletni praktyk teatru przedmiotu, twórca białostockiego Teatru pod Orzełkiem oraz Marek Kościółek, twórca autorskiego Teatru Krzyk z Maszewa zwrócili uwagę na różnorodność form teatralnych, kompleksowość i profesjonalizm ich przygotowania.

Źródło: Teatr Scena Kotłownia