-A +A
19.12.2017
Harcerze przywieźli Betlejemskie Światło Pokoju do Ostrowi Mazowieckiej

Już po raz 27. zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju – symbol braterstwa, jedności i pokoju. W tym roku wyjątkowo delegacji 29 DH „Pogodni” i 1 OGZ „Przyjaciele ze Stumilowego Lasu”,  udało się być na wydarzeniu przekazania Światła przez skautów słowackich - polskim harcerzom. Uroczystość była połączona ze zlotem harcerskim w dniach 15-17 grudnia 2017 r. Przekazanie światła poprzedziły gry z kodami QR, wspólne ognisko z władzami miasta, koncert zespołu „Cisza Jak Ta”, a także Msza Święta w Sanktuarium na Krzeptówkach. Było to piękne, niezapomniane wydarzenie, które każdy z nas zapamięta na dłużej.

Światło z Betlejem przyjechało wraz z nami 17 grudnia do Ostrowi Mazowieckiej i rozpoczęło wędrówkę po naszym mieście.

Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

Betlejemski Ogień pochodzi z miejsca cudownego, z miejsca największej łaski dla świata! W okresie Świąt Bożego Narodzenia pragniemy podzielić się tym szczególnym darem, dać namacalny dowód pojednania i braterstwa. Choć na co dzień jako harcerze staramy  się czynić świat nieco lepszym, to poprzez Betlejemskie Światło Pokoju chcemy by tego zadania podjął się każdy człowiek!

Rozpalajmy w innych światło by nie wierzyli w ciemność, ale w jasność dnia. By nie ugięli się przed złem i zawsze ufali w nieskończone możliwości dobra.

Zapraszamy do odebrania Światła w dniu 22 grudnia 2017 r. (piątek) na Mszy Świętej o godz. 18:00 w Kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza, ul. Pasterska w Ostrowi Mazowieckiej.

Prosimy o zabranie lampionów lub zniczy. Nie ważne w jakiej formie, ważne by jeden, żywy ogień prosto z Betlejem mógł zagościć w każdym domu.

 

                   pwd K. Kulesza-przyboczna 29 DH „Pogodni”Ostrów Mazowiecka_Betlejemskie Światło  Pokoju