-A +A
26.09.2014
II Konferencja Naukowa w Ostrowi Mazowieckiej

25 września br., roku odbyła się konferencja naukowa zorganizowana przez dr Dorotę Ostrowską-Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych w Ostrowi Mazowieckiej, Burmistrza Miasta Władysława Krzyżanowskiego oraz Międzygminny Związek „Ziemia Ostrowska”. Prorektor WSFiZ w Białymstoku dr Anatoliusz Kopczuk otworzył konferencję słowami: – Cieszę się, że mogę spotkać się z Państwem i podziękować Burmistrzowi Miasta za współorganizację drugiej już konferencji  w tym mieście. Chciałbym również wyrazić nadzieję, że to  spotkanie nie będzie tylko okazją do  wysłuchania wygłoszonych referatów, ale okazją do  tego aby w ślad za nim pojawiły się nowe myśli, skojarzenia i rozwiązania. Wszelkiego rodzaju konferencje, spotkania mają różne cele np., poznawcze i intelektualno - ogólne i mam nadzieję, że właśnie to dzisiejsze spotkanie będzie ważnym i istotnym wkładem do większego integrowania się.

Konferencja została podzielona na dwie sesje. Pierwszą poprowadziła pierwszy  zastępca burmistrza Pani Danuta Janusz a  wykłady  wygłosili:

- mgr Marta Głębocka -  Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego Małkini pt.” Finansowe formy wspierania działalności gospodarczej na przykładzie Banku Spółdzielczego”.

- mgr Łukasz Kozłowski - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie pt.  „Uwarunkowania polityki finansowej w Białymstoku w latach 2004-2013”.

- dr Paweł Jamróz - Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku pt.  „Jak bezpiecznie inwestować w fundusze”?

Podczas drugiej sesji koordynowanej przez propretora Antoliusza Kopczuka, zebrani goście wysłuchali referatów:

- ppłk. rez. dra inż. Jarosława Klimaszewskiego pt. „Rola i miejsce Żandarmerii Wojskowej w systemie obronnym państwa”

- mgr Anety Skuriat - Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Wiceprezes Koła Naukowego „Economy & Society” pt.  „Projekty inwestycyjne finansowane przez aniołów biznesu”.

- Agnieszki Jaroszewskiej - Koło Naukowe „Economy&Society” pt.  „Analiza sytuacji ekonomicznej na podstawie powiatów: ostrowskiego, wyszkowskiego i zambrowskiego”.

Po sesji jak również w trakcie konferencji, żywo dyskutowano o problemach rozwoju, inwestowania w Ostrowi Mazowieckiej, Białymstoku i regionie.

Najbliższe wydarzenia

14
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
01
Września
od 01.09 do 30.11
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00