-A +A
19.09.2019
III edycja Dnia Sportu na Orliku

„Gram o zdrowie. Wygrywam!” pod tym hasłem 17 września, na orliku przy Szkole Podstawowej Nr 3 odbył się turniej sportowo-profilaktyczny. Impreza realizowana w ramach Dnia Sportu na Orliku, miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do udziału w grach drużynowych.

W imieniu Burmistrza Miasta imprezę otworzył Michał Kulesza Kierownik Biura Promocji. W turnieju wzięło udział ponad 60 osób podzielonych na 7 drużyn piłkarskich: KS Ostrovia chłopcy I, KS Ostrovia chłopcy II, KS Ostrovia drużyna dziewcząt, UKS Akademia Piłkarska I, UKS Akademia Piłkarska II, „Atomówki” drużyna kobiet, siódma drużyna składała się z dzieci z Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej i osiedla Widnichowska. Wszystkie mecze były emocjonujące i odbyły się w duchu zasady „fair-play”. W przerwach pomiędzy rozgrywkami na zawodników czekała zdrowa przekąska - jabłka i banany. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy, zawodnicy i kibice otrzymali pamiątkowe medale, gadżety profilaktyczne i elementy odblaskowe. Zaangażowanie dzieci, młodzieży i dorosłych w gry zespołowe potwierdziło, że orlik to dobre miejsce na spędzenie wolnego czasu, z pożytkiem dla zdrowia.

Animatorzy składają podziękowania Burmistrzowi Miasta Ostrów Mazowiecka za ufundowanie nagród i poczęstunku dla uczestników oraz Dyrektorowi MOSiR za zorganizowanie opieki medycznej podczas turnieju. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju, trenerom i rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas. Do zobaczenia za rok.

Organizatorami wydarzenia byli animatorzy Sylwia Śladewska i Artur Zadroga, realizujący program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Lokalny Animator Sportu”, którego operatorem jest Fundacja Orły Sportu.

Autorzy: Sylwia Śladewska, Artur Zadroga


Najbliższe wydarzenia

20
Czerwca
Całodzienne
12
Września
Całodzienne