-A +A
01.02.2019
Informacja ws. organizacji sztabu WOŚP w Ostrowi Mazowieckiej

Szanowni Państwo, informacja, że jakoby Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka zabronił kwestować uczniom ostrowskich szkół podczas Finału WOŚP, jest nieprawdziwa. Nieprawdziwe są też wszystkie informacje sugerujące, że władze samorządowe w naszym mieście utrudniały, czy wręcz uniemożliwiły zorganizowanie sztabu WOŚP.

Finał WOŚP w Ostrowi Mazowieckiej był w ostatnich latach organizowany przez Fundację Dzień Dobry. Fundacja nie zwracała się do władz samorządowych o wsparcie w tym zakresie. 16 października 2018 roku, na profilu Fundacji w mediach społecznościowych, pojawił się wpis sugerujący start przygotowań do 27 Finału WOŚP. Nie było więc powodów przypuszczać, że tegoroczny Finał miałby się w Ostrowi nie odbyć. Gdyby Organizator zwrócił się do Burmistrza Miasta lub jednostek podlegających Burmistrzowi o wsparcie organizacyjne, na pewno by je otrzymał. Fakt niezarejestrowania sztabu WOŚP w naszym mieście był również dla Burmistrza zaskoczeniem.

Warto dodać, że na terenie Ostrowi kwestowali wolontariusze WOŚP ze sztabów zarejestrowanych w innych miejscowościach.

Jednocześnie informujemy, że 16 stycznia 2019 roku Dyrektor Miejskiego Domu Kultury poinformowała Burmistrza o chęci zorganizowania sztabu w roku 2020 oraz o tym, że skontaktowała się już z WOŚP w tej sprawie.

Miasto Ostrów Mazowiecka