-A +A
16.02.2015
Intensywne przygotowania do nowego sezonu

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai rozpoczął nowy rok od intensywnych przygotowań do najbliższych zawodów.  W styczniu w Ostrowi Mazowieckiej OKKK zorganizował XVII Zgrupowanie Mazowsze – Podlasie w którym wzięło udział 60 czołowych zawodników i zawodniczek z  9 klubów.

Zgrupowanie kata i kumite odbyło się w naszym klubie  w sobotę 17 stycznia. Trening kata poprowadziła  sempai Karolina Mroczkowska, utytułowana zawodniczka, podopieczna sensei Dariusza Syrnickiego z Łomży.  Trening kata poprowadzono pod kątem  zawodników zaawansowanych ( geksaisho ) ale nie zapomniano również o początkujących zawodnikach , którzy doskonalili elementy taikyoku III i pinan I. W tej części treningu wzięło udział 30 zawodników. Tradycyjnie po kata  odbył się trening kumite.  W dwugodzinnym randori ( walki treningowe ) wzięło udział 60 zawodników.  Rozgrzewkę  oraz walki seniorów i juniorów  poprowadził sensei Rafał Tomala z Warszawy. Osobny trening kumite dzieci przebiegł pod czujnym okiem sensei Tomasza Marcjaniaka. W zgrupowaniu wzięli udział również goście z Grodna na Białorusi. Sensei Igor Markach oraz jego zawodnicy przyjechali razem z ekipą sensei Michała Puczki z Białegostoku.   Dziękujemy wszystkim uczestnikom za niezawodne przybycie mimo rozpoczynających się właśnie ferii.  W zgrupowaniu uczestniczyli zawodnicy i instruktorzy klubów z Augustowa, Białegostoku, Broku, Ciechanowa, Łomży, Warszawy ( 2 kluby), Wyszkowa i Ostrowi Mazowieckiej.

7 lutego w Błoniu odbyło się w kolejne z cyklu zgrupowanie szkoleniowe. Tym razem zgrupowanie przygotował sensei Krzysztof Markowski z  Bushi Team.  Zawodnicy wzięli udział w treningu kata poprowadzonym tym razem przez sensei Roberta Mikołajczyka z Przasnysza. Tradycyjnie głównym kata było geksaisho  a dla mniej zaawansowanych zawodników  pinan II. Podczas tego zgrupowania zawodnicy wykonywali kata indywidualnie i następnie omawiane były elementy do poprawy. Po kata odbył się trening pod kątem walki poprowadzony przez sensei Piotra Moczydłowskiego, byłego mistrza świata. Zawodnicy skupili się na technikach wyprzedzających atak przeciwnika oraz na kontrach. Tradycyjnie zgrupowanie zakończyło się walkami treningowymi.  W zgrupowaniu wzięło udział 87 zawodników z Łomży, Warszawy, Ciechanowa, Piaseczna, Przasnysza, Ostrołęki, Zambrowa, Otwocka, Józefowa, Ostrowi Mazowieckiej, Wyszkowa, Broku, Zielonki i Błonia. Z OKKK w zgrupowaniu wzięło udział 11 osób. (OKKK)

Najbliższe wydarzenia

06
Sierpnia
godz. 10:00
10
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00
23
Listopada
godz. 10:00