-A +A
10.11.2017
Jesteś widoczny jesteś bezpieczny!

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w okresie jesienno-zimowym, zwracajmy szczególną uwagę na używanie elementów odblaskowych, które mogą uratować nam życie. Stosowanie różnego rodzaju odblasków, między innymi w formie zawieszek, opasek, kamizelek itp. ma ogromne znaczenie w zwiększeniu naszej widoczności dla nadjeżdżającego kierowcy.

Niesprzyjające warunki atmosferyczne są czynnikiem zwiększającym niebezpieczeństwo na drodze, zaś każdy uczestnik ruchu drogowego może ograniczyć ryzyko wystąpienia niepożądanego zdarzenia. Wystarczy tylko przestrzegać zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zadbać o to, by być widocznym dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że kierowca jadący po zmroku widzi osobę poruszającą się po drodze z odległości zaledwie 30 metrów, często jest to zbyt mała odległość, aby w porę zahamować i uniknąć tragedii. Używanie elementów odblaskowych zwiększa naszą widoczność aż do 150 metrów. Szczególną troską należy otoczyć dzieci i osoby starsze, dlatego ważne jest wyposażenie naszych najbliższych w elementy odblaskowe, które w znaczny sposób poprawią ich bezpieczeństwo.

Podczas III Ostrowskiego Biegu Wolności i Solidarności wszystkim uczestnikom biegu oraz osobom towarzyszącym rozdawano elementy odblaskowe ufundowane przez Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka. Opaski i zawieszki odblaskowe zostaną przekazane również do szkół oraz Klubów Seniora.

Autor: Dorota Ambroziak- dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej

odblaski

 

Najbliższe wydarzenia

20
Września
godz. 06:30
26
Września
od 26.09 do 27.09
26
Września
godz. 14:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00
23
Listopada
godz. 10:00
14
Grudnia
godz. 10:00

Mapa Miasta