-A +A
25.07.2017
To już 17. Spinningowe Mistrzostwa Ostrowi Mazowieckiej

23 lipca Zarząd Koła Nr 64 w Ostrowi Mazowieckiej zorganizował XVII Mistrzostwa Ostrowi Mazowieckiej w kategorii spinningowej. Zawody odbyły się na rzece Narew, w okolicy Różana i wzięło w nich udział 56 zawodników z Ostrowi Mazowieckiej, Małkini, Komorowa, Mińska Mazowieckiego, Szczytna, Ostrołęki, Gostynina i Siemiatycz.

Jak informuje Zarząd Koła - Zawody odbyły się w jednej 5 turze, oczywiście na „żywej rybie”. Sędziowie na łódkach podpływali do zawodnika, mierzyli rybę, która natychmiast wracała do wody. Pomimo niespodziewanego deszczu zawodnicy toczyli bój o Puchar i tytuł Mistrza.

Podsumowując wyniki Komisja Sędziowska, w skład której weszli Leszek Sommer, Grażyna Galas oraz Krzysztof Świerżyński, stwierdziła, że ryby złowiło 27 zawodników, a były to głównie szczupaki i okonie.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: I miejsce, tytuł Mistrza oraz puchar zdobył Adam Kowalczyk (Mińsk Mazowiecki – 1980 pkt), II miejsce Radosław Brzostek (Małkinia – 1625 pkt), III miejsce Dariusz Gromek (Komorowo – 1540 pkt), IV miejsce Artur Fabiański (Siemiatycze – 1500 pkt), V miejsce Łukasz Wawryniuk (Siemiatycze – 1120 pkt), VI miejsce Jerzy Grabowski (Gostynin – 970 pkt).

Puchar i nagrody wręczał w imieniu Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka dyrektor MOSiR Bartłomiej Pieńkowski, a towarzyszył mu wiceprezes Koła Waldemar Borowy.

Najmłodsza uczestniczka zawodów, 14-letnia Maja Załęska ze Szczytna, która udział w zawodach brała po raz pierwszy, otrzymała z rąk viceprezesa upominek w postaci wędki spinningowej. Wśród wszystkich zawodników rozlosowane zostały różne upominki.

Zarząd Koła dziękuje strażnikom z Społecznej Straży Rybackiej za sterowanie łódkami z sędziami i pomoc przy pomiarach ryb.

 

Tekst i foto: Zarząd Koła Nr 64 w Ostrowi Mazowieckiej, opracowanie: Anna Kacpura