-A +A
29.01.2015
Jubileusz 100 lat Eugenii Ławrynowicz

29 stycznia 2015 roku 100-lecie urodzin obchodziła mieszkanka naszego miasta Pani Eugenia Ławrynowicz. Dostojną Jubilatkę w dniu setnych urodzin odwiedziła delegacja miejskiego i wojewódzkiego samorządu – Burmistrz Miasta Jerzy Bauer, Przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego Wiesław Opęchowski - Kierownik Delegatury w Ostrołęce Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Kierownik Inspektoratu ZUS Małgorzata Zawadzka, Kierownik USC Wanda Wiśniewska oraz najbliżsi przyjaciele Pani Eugenii. 

Jako pierwsi serdeczne życzenia zacnej Jubilatce złożyli przedstawiciele samorządu – W setną rocznicę urodzin składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pogody ducha, życzliwości ze strony najbliższych osób oraz sił i wytrwałości w świętowaniu następnych jubileuszy. Bardzo się cieszymy z tego, że możemy Panią odwiedzić i wspólnie cieszyć się z osiągnięcia tak wspaniałego wieku - powiedział Burmistrz Jerzy Bauer, wręczając Jubilatce kwiaty, upominek oraz list gratulacyjny. Okolicznościowy list od Premier Rządu Pani Ewy Kopacz, gratulacje i serdeczne życzenia przekazał Pan Wiesław Opęchowski. Kwiaty, gratulacje i decyzję o przyznaniu przez ZUS comiesięcznego dodatku przekazała Kierownik ZUS Małgorzata Zawadzka. Po przekazaniu życzeń, gratulacji i prezentów wszyscy zebrani w mieszkaniu Dostojnej Jubilatki, odśpiewali głośne "Dwieście Lat" i wznieśli toast za Jej zdrowie. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem przekazanych przez Jubilatkę wspomnień, które dotyczyły czasów Jej młodości, a także okresu wojennego i powojennego. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze przy gorącej herbacie i jubileuszowym torcie.
- Nasza Jubilatka przeżyła cały wiek polskiej historii, była świadkiem wielu przemian ustrojowych i społecznych. Jej długie życie jest skarbnicą wiedzy dla kilku pokoleń Polaków – podkreślali Jej najbliżsi przyjaciele. Dla Pani Eugenii przybycie tak wielu gości było miłym zaskoczeniem, a zarazem wielkim przeżyciem. Była bardzo wzruszona i niezwykle ożywiona. Atmosfera towarzysząca uroczystości utwierdza w przekonaniu, jak wielką wartością jest życie człowieka na każdym jego etapie.(PM)

 

Najbliższe wydarzenia

14
Sierpnia
godz. 09:00
18
Sierpnia
godz. 13:00
22
Sierpnia
godz. 08:30
24
Sierpnia
godz. 09:00
01
Września
od 01.09 do 30.11
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00