-A +A
27.10.2014
Jubileusz 5-lecia UTW

Z okazji Jubileuszu V – lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wierszem pt. „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej rozpoczęła uroczystość Pani Zofia Sokolik, liderka sekcji literackiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku Miejskiego Domu Kultury.

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Jacek Kalinowski przywitał przybyłych gości oraz wszystkich słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Przybliżył zebranym historie powstawania Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce i na świecie, pogratulował założycielom Uniwersytetu w Ostrowi Mazowieckiej oraz wszystkim pracownikom Miejskiego Domu Kultury współtworzącym ten projekt. Przedstawił główne założenia Uniwersytetu, który „był i jest placówką dydaktyczną, w którym program i zakres działania są opracowywane i realizowane przy daleko idącej współpracy ze słuchaczami, którzy reprezentują optymalny model starszego człowieka, pełnego inwencji i cieszącego się życiem”. Słowa podziękowania skierował do instytucji i ludzi dobrej woli wspierających działalność naszego Uniwersytetu. Dedykując wszystkim zebranym słowa Paula Heysea „Kto się czuje szczęśliwy, nie starzeje się”. Dyrektor życzył wszystkim słuchaczom i realizatorom szczęścia i pomyślności w dążeniu do spełnienia oczekiwań środowiska słuchaczy.

Doceniając wkład każdego w rozwój Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Pan Burmistrz Miasta Władysław Krzyżanowski który sprawuje patronat nad pracą Uniwersytetu podziękował wszystkim, którzy cząstkę  swojej pracy włożyli w rozwój Uniwersytetu.

Przewodnicząca Rady Słuchaczy Danuta Kołodziejczyk opowiedziała o początkach Uniwersytetu Miejskiego Domu Kultury, o tym jak rozwijał się projekt na przestrzeni lat, jak tworzyły się kolejne sekcje i koła zainteresowań i o stale rosnącej liczbie słuchaczy, która wzrosła z 43 osób na początku do 136 osób obecnie.

Wicemarszałkini Sejmu RP Wanda Nowicka wyraziła słowa uznania dla pięknej inicjatywy jaką jest tworzenie ośrodków wspierających ciągły rozwój intelektualny, a po części także i duchowy osób wieku 50 +.

Burmistrz Miasta i Dyrektor Miejskiego Domu Kultury wręczyli kwiaty liderom sekcji, dziękując im za wkład włożony w rozwój naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uroczystość Jubileuszu uświetniły występy Zespołu Retro Band, Sekcji Teatralnej UTW oraz Tańce w Kręgu.  Dla wszystkich gości i słuchaczy Sekcja Zdrowego Stylu Życia przygotowała miłą dla ciała i ducha niespodziankę. (MDK)

 

           


Najbliższe wydarzenia

27
Lipca
godz. 09:00
10
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00
23
Listopada
godz. 10:00