-A +A
28.02.2018
Karatecy wrócili z Mistrzostw z 8. medalami

Na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego, które odbyły się 24 lutego w Zielonce zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobyli 8 medali - 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe.

W zawodach wzięło udział 260 zawodników z  20 klubów zrzeszonych w OZKWM. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 14 zawodników. Julia Skwierczyńska (juniorka) i Aleksander Cydejko (młodzik)  wywalczyli złote medale, srebro – Maciej Grabowski (junior kata) i Weronika Kempista (młodziczka). Brązowe medale - Magda Baczewska(juniorka), Pędzich Wiktoria (młodziczka), Ewa Pasek (juniorka młodsza) i Kacper Frączyk (młodzik).  Pozostali zawodnicy : Filip Pasek, Bartek Równy, Wiktoria Pisarek, Karol Skłodowski, Natalia Sadlik i Paweł Połodziuk  bez wyników. Stoczyli wyrównane pojedynki jednak ze wskazaniem na  przeciwników.

Jak informuje Radosław Grabowski z OKKK - Zawody w Zielonce były sprawdzianem przed Mistrzostwami Makroregionu Wschodniego, które odbędą się 3 marca w Zamościu. Na pewno wezmą w nich udział medaliści z Mistrzostw Województwa.

Opiekunem i sędzią podczas zawodów był sensei Radosław Grabowski. W opiece nad najmłodszymi zawodnikami pomagała sempai Michalina Chrobot.

Źródło: OKKK