-A +A
02.12.2020
Koleje covidowych startów zawodników UKS Academia Gorila

Do startu na Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów w Ostrołęce UKS Academia Gorila Ostrów Mazowiecka zgłosiła 9 zawodników. Mamy za sobą solidnie przepracowany okres przygotowawczy a przede wszystkim byliśmy gotowi mentalnie do startu. Dla większości z naszych zawodników miał być to pierwszy występ na ringu. Im bliżej imprezy pewnych startu zostało 3 zawodników, a w dzień imprezy do ringu weszło 2 fighterów.
Sporty walki są dyscypliną indywidualną. Widać jednak, że im mocniejszy jest zespół tym lepiej jesteśmy się w stanie przygotować. Nawet jeśli tylko jeden z nas wystartuje to i tak reprezentuje on cały klub.
Debiut
Alan Bukowski zadebiutował w ringu. W formule K1 w wadze -76 kg przegrał swój pojedynek z Miłoszem Marcinkiewiczem PANZER Suwałki. Jak na pierwszy start i staż treningowy był to bardzo pozytywny występ.
Powrót
Miał być powrót do ringu, a skończyło się na nie dopuszczeniu przeciwnika do walki. Bartłomiej Olkowski solidnie pracował, żeby wrócić między liny ale musimy na występ jeszcze poczekać.
Swoją wysoką formę potwierdził Przemysław Szczuczyński. Zmierzył się w pojedynku -71 kg formuła K1 z Bartłomiejem Rykaczewskim, zawodnikiem Kuźnia Mistrzów Wyszków. Walka na bardzo wysokim poziomie technicznym i sportowym, nie odbiegała od pojedynków na poziomie mistrzowskim. Nie jedna gala zawodowa nie powstydziłaby się takiej rywalizacji.

Cele osiągnięte, forma zawodników sprawdzona, a zwłaszcza możliwość startu w takim okresie daje dodatkową motywację do dalszych działań. Ciężko podsumować i mówić o tym sezonie startowym. Imprezy odbywają się, startujemy na nich, ale jednak ciągła presja zamknięcia czy odwołania imprezy nie pomaga w przygotowaniach. Mocno liczymy, że zapał u zawodników pozostanie, forma wzrośnie i na wiosnę wrócimy do regularnych startów. Przede wszystkim ze wsparciem publiczności.

Organizatorzy: Arkadiusz Ludwiczak Fight Academy Ostrołęka, Miasto Ostrołęka, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Stowarzyszenie Kurpiowska Kuźnia Mistrzów. Patronat nad imprezą objął Polski Związek Kickboxingu.

Źródło: UKS Academia Gorila Ostrów Mazowiecka