-A +A
10.05.2019
Kolejny udany start zawodników OKKK

W Górze Kalwarii odbył się I Turniej Pomarańczowych Pasów. Wystartowało w nim 14 początkujących zawodników z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai, którzy stawiają pierwsze kroki na zawodach. Turniej został przygotowany, jako pierwszy z serii Ligi Pomarańczowych Pasów, która będzie miała finał w Ostrowi Mazowieckiej 1 czerwca.

Nasi zawodnicy wywalczyli cztery I miejsca, trzy III miejsca, a pozostali wygrali po jednej walce, jednak odpadli w dalszej rywalizacji zajmując dwa V, jedno VI i jedno VII miejsce. Po złoto sięgnęli: Małgorzata Sawicz, Tomasz Galczynskij, Eryk Frączyk i Damian Cymerman. Brąz wywalczyli: Eliza Wyszyńska, Marcel Sumiński oraz Mikołaj Gieras.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai zajął III miejsce drużynowo. W Turnieju wzięło udział 120 zawodników z 15 klubów. Organizatorem zawodów była sensei Iwona Lewandowska z Fighters Dojo w Górze Kalwarii.

Drugi, bardzo mocny turniej III IKO Matsushima Polish Open odbył się 5 maja w Wasilkowie. W tych zawodach wzięły udział 2 kluby z Ukrainy, 2 z Białorusi, po jednym z Estonii, Rosji i Chorwacji oraz 9 klubów z Polski.  W sumie w zawodach wystartowało 120 zawodników. Nasi zawodnicy ponownie pokazali się z bardzo dobrej strony. Złoto wywalczyli: Ewa Pasek, Wiktoria Pędzich, Amelia Chylińska i Tomasz Galczynskij, Srebro: Zuzanna Pasek, brąz: Magda Baczewska, Kacper Frączyk, Kacper Dzierżanowski i Wiktoria Pisarek. Organizatorem zawodów w Wasilkowie był sensei Mirosław Jurowczyk z Kyokushin Team Wasilków.

Na obu turniejach zawodnikami opiekowali się sensei Tomasz Marcjaniak oraz sensei Radosław Grabowski, który był również sędzią podczas zawodów.

Źródło: Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai