-A +A
20.04.2016
Konferencja w Grodzie o Turnieju Miast

We wtorek, 19 kwietnia w Grodzie Książąt Mazowieckich odbyła się konferencja dla lokalnych mediów poświęcona promocji Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich. Poprowadził ją Daniel Sukniewicz, pomysłodawca i koordynator Szlaku. Zaprezentował założenia Turnieju, przedstawił drużynę reprezentującą Ostrów.

Tegoroczna edycja Turnieju rozgrywana będzie w siedmiu miastach znajdujących się na Szlaku Książąt Mazowieckich. W ostrowskim Grodzie rozgrywki planowane są na sobotę 23 lipca. Podczas każdej z imprez turniejowych będą toczyć się dwie rywalizacje. Pierwsza - dla zespołów z poszczególnych mazowieckich miejscowości, druga - otwarta dla wszystkich chętnych osób, które zgłoszą się do Turnieju. Podczas poszczególnych turniejów drużyny zmierzą się w konkurencjach stylizowanych na średniowieczne rywalizując zarówno na czas jak i w walce bezpośredniej. Punkty zdobyte w każdych zawodach będą liczyły się do punktacji ogólnej. Zwycięzca całego cyklu turniejowego zostanie nagrodzony tytułem Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego AD. 2016. Pierwszy turniej z tegorocznego cyklu rozegrany zostanie 14 maja na zamku w Liwie, zaś finał planowany jest na 10 września w Czersku.

Miasto Ostrów Mazowiecka zgłosiło do Turnieju 10-osobową drużynę, która została zaprezentowana podczas wtorkowej konferencji w Grodzie. Drużynę Ostrowi stawią: Piotr Trentowski - reżyser, aktor, dziennikarz; Adrian Paszczyk - z wykształcenia psycholog, pracownik Urzędu Miasta, w wolnym czasie miłośnik sportu i dobrej kuchni; Franciszek Kesler - producent produktu regionalnego - oleju rzepakowego, łucznik, tancerz ludowy; Marek Kukiełka - współtwórca Bractwa Łuczniczego (gra na rogu), pracownik MOSiR; Andrzej Mierzwiński - dziennikarz, historyk, łucznik; Mirosław Pędzich – od wielu lat prowadzi w Ostrowi Mazowieckiej gospodarstwo pasieczne, a jego miody zdobywają znaczące nagrody, radny Miasta; Ewa Kukiełka łuczniczka, współtwórczyni Bractwa Łuczniczego, Andrzej Stepnowski współtwórca Bractwa Łuczniczego, pracownik MDK, Paweł Pecura - student, koordynator projektów na rzecz lokalnej społeczności; Anna Stepnowska - współtwórczyni Bractwa Łuczniczego.

W najbliższy piątek, 22 kwietnia odbędzie się konferencja inaugurująca tegoroczną edycję Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich. Jest ona zaplanowana w Warszawie podczas Targów Turystyki i Wypoczynku „Lato”, a temat przewodnim będą dobre praktyki w promocji dziedzictwa kulturowego Mazowsza. Wydział Promocji Miasta przedstawi podczas konferencji prezentację o Ostrowi i jej walorach.

Najbliższe wydarzenia

06
Sierpnia
godz. 10:00
10
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00
23
Listopada
godz. 10:00