-A +A
21.10.2014
Konkurs plastyczny pt.„Zło dobrem zwyciężaj”

To hasło było mottem przewodnim i życiowym błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Stało się ono również inspiracją dla dzieci ze szkół podstawowych powiatu ostrowskiego, by je zobrazować w formie plastycznej. Zaangażowanie się dziatwy szkolnej było odpowiedzią na konkurs, jaki zorganizowała NSZZ Solidarność w Ostrowi Mazowieckiej w 30 rocznicę śmierci kapelana wolności i solidarności.

Konkursowicze spisali się niezwykle dzielnie i pomysłowo. Wielość użytych form, technik i materiałów, pokazywała, jak bogata jest wyobraźnia najmłodszych. Cieszyło serce i oko oceniających, czasem rodziło żywą dyskusję i poważny dylemat, za którą pracą się opowiedzieć. Komisja w składzie: Panie Joanna Murawska i Jolanta Michalik, Pan Adam Ziajko oraz księża: ks. Paweł Szabłowski i ks. Jan Wróbel, wybrała te najbardziej wymowne w swoim przekazie i najbardziej przejrzyste w treści. Kluczem do wyróżnień stało się symboliczne i sytuacyjne przezwyciężanie zła tak w życiu wspomnianego błogosławionego, jak i naszym codziennym. Pod uwagę wzięto także wiek wykonawców rysunków i samodzielność tworzenia ich.

W sumie, z mnóstwa nadesłanych prac, zostało wybrane siedem najlepszych i najbardziej estetycznych, które zostaną wyróżnione i przesłane na konkurs Ogólnopolski, organizowany przez oddział Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność.

                                                                     ks. Jan

Najbliższe wydarzenia

13
Lipca
godz. 09:00
27
Lipca
godz. 09:00
10
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00