-A +A
25.09.2019
Krzysztof Listwon odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi

Podczas wtorkowej X sesji Rady Miasta Ostrów Mazowiecka odbyło się uroczyste wręczenie odznaczenia państwowego Brązowego Krzyża Zasługi dla Krzysztofa Listwona. To wieloletni radny miasta i powiatu, który pracował na rzecz naszej społeczności lokalnej, piastował funkcje min. przewodniczącego rady miasta i wiceprzewodniczącego rady powiatu.

Krzyż Zasługi ustanowiony w 1923 r. nadawany przez Prezydenta RP jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Burmistrz Miasta Jerzy Bauer podkreślił, iż Krzysztof Listwon jest osobą, która z samorządnością i życiem publicznym Ostrowi Mazowieckiej, powiatu ostrowskiego przez całe ostatnie pokolenie był związana jak mało kto. Odznaczenie w imieniu Prezydenta RP wręczył obecny Minister Środowiska Henryk Kowalczyk.

Odznaczony odebrał całe mnóstwo gratulacji, życzeń i podziękowań od pozostałych zgromadzonych osób. Honorem jest otrzymać za swoją działalność odznaczenie państwowe z nadania Prezydenta RP z rąk Ministra konstytucyjnego rządu – powiedział Krzysztof Listwon.

Podziękował również za wspólną pracę w samorządzie. Pożyczył osiągnięć dla naszej małej ojczyzny, dla samorządności, dla naszego miasta.

Krzysztof Listwon to lekarz weterynarii. Przez dwadzieścia lat od roku 1994 sprawował mandat radnego miejskiego pełniąc funkcje przewodniczącego komisji finansowej i przewodniczącego rady miasta. W latach 2014 -2018 radny powiatowy, gdzie pełnił funkcje wiceprzewodniczącego rady powiatu. Jako członek Rady Społecznej Szpitala Powiatowego podejmował wiele działań na rzecz poprawy funkcjonowania działalności placówki. Jako wieloletni samorządowiec reprezentował osoby niepełnosprawne. Podejmował często tematy i inicjatywy związane z problemami osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Zajmował się walką z barierami architektonicznymi, poprawą jakości życia, dostępności instytucji, ułatwieniami dotyczącymi komunikacji miejskiej. Dzięki jego staraniom w budynkach użyteczności publicznej w Ostrowi Mazowieckiej, w tym Starostwie Powiatowym, Urzędzie Miasta, przy Szkole Podstawowej nr 1 powstały windy i podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Gratulujemy!