-A +A
03.12.2018
Kwesta na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja

Po raz kolejny, na kilka dni przed imieninami Mikołaja – wielkiego darczyńcy Kościoła, wolontariusze pod okiem szkolnych koordynatorów ze Szkoły Podstawowej nr 4 przeprowadzili całodniową kwestę. Dochód z niej zostanie przeznaczony  na  konto  Fundacji Świętego Mikołaja, która wspiera uczniów zdolnych i aktywnie działających na rzecz środowiska lokalnego, pochodzących z uboższych rodzin.

Za zebrane pieniądze fundacja przyzna stypendia uczniom w przyszłym roku szkolnym. Kwesta została przeprowadzona 2 grudnia 2018 r., w okolicach świątyni - w parafii wojskowo-cywilnej pw. św. Jozafata BM w Komorowie. Dyrekcja, grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej oraz wolontariusze składają serdeczne podziękowanie proboszczowi parafii, ks. ppłk dr. Sławomirowi Gadowskiemu, za umożliwienie przeprowadzenia kwesty oraz parafianom za wsparcie naszej fundacji.

Ponadto z nieskrywaną radością chcemy poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 4 znalazła się w gronie finalistów konkursu Solidarna Szkoła 2018. Tym samym znaleźliśmy się wśród 12 najbardziej zaangażowanych społecznie szkół biorących udział w programie Stypendia św. Mikołaja. W związku z tym, 4 grudnia 2018 r. po raz kolejny będziemy gościć na uroczystej gali "Solidarna Szkoła".

Źródło: SP Nr 4

Najbliższe wydarzenia