-A +A
07.12.2017
Lodowisko już otwarte

Od 6 grudnia czynne jest już lodowisko w Ostrowi Mazowieckiej i wszyscy miłośnicy łyżwiarstwa mogą przez okres zimowy korzystać z nowej oferty MOSiR.

Otwierając nowy obiekt, burmistrz Jerzy Bauer podkreślał, że jest on częścią Centrum „Za Stawem”, kolejnym miejscem do aktywnego spędzania czasu wolnego. Podziękował wszystkim podmiotom i osobom zaangażowanym w prace nad jego powstaniem oraz instytucjom wydającym niezbędne zezwolenia, szczególnie Krystynie Zaugolnik, Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowalnego oraz naczelnikom wydziału Starostwa Powiatowego. Mówiąc o firmach wykonujących prace przy budowie podkreślił rolę lokalnych podmiotów, jak ROLSTAL Pawłowski, który wykonawcy obiektu firmie WM International dostarczył elementy konstrukcji stalowej.

Inwestycja trwała dwa lata. Jesienią prezentowano obiekt pod kątem uprawiania takich dyscyplin jak tenis ziemny, piłka nożna i koszykówka. Nawierzchnia jest wielofunkcyjna i w okresie zimowym przekształcana zostaje na lodowisko. Pierwsi miłośnicy łyżwiarstwa mogli korzystać w dniu otwarcia za darmo, a lodowisko cieszyło się dużą popularnością do późnych godzin wieczornych. Będzie ono czynne w okresie zimowym od godz. 8:00 do 21:00. Na miejscu działa wypożyczalnia łyżew i kasków. Ceny biletów wstępu, karnetów i usług dostępne są na stronie www.mosir.ostrowmaz.pl w zakładce Cenniki.

W uroczystym otwarciu nowego obiektu udział wziął Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury Placówki Zamiejscowej w Ostrołęce Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie; ksiądz prałat Mirosław Mierzejewski, proboszcz parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza; ksiądz prałat płk Sławomir Niewęgłowski, proboszcz parafii pw. Świętego Jozafata; Urszula Wołosiewicz, Wicestarosta Ostrowski; prezydium Rady Miasta z przewodniczącym Zbigniewem Krychem i wiceprzewodniczącym Krzysztofem Laską, radni miejscy; burmistrz i wójtowie z terenu powiatu ostrowskiego; dyrektorzy instytucji rządowych i samorządowych z terenu miasta; przedstawiciele służb mundurowych i wojska; naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego, przedstawiciele firm projektujących i wykonujących prace przy budowie obiektu; dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych, szkół i przedszkoli; prezesi miejskich spółek; prezesi klubów sportowych oraz młodzież i dzieci z miejskich szkół.

Odbywające się na lodowisku Mikołajki zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Dom Kultury. (Anna Kacpura, fot. Barbara Siwek)

Najbliższe wydarzenia

14
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
01
Września
od 01.09 do 30.11
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00