-A +A
24.03.2016
Młodzież GP1 na targach łowiectwa

19 marca grupa młodzieży z GP1 w Ostrowi Mazowieckiej wraz z opiekunami p. Agnieszką Jakubiak i p. Bogusławem Konradem uczestniczyli w XII Międzynarodowych Targach Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji. Mieli okazję zwiedzić niezwykle interesujące, cieszące się dużą popularnością szczególnie wśród myśliwych ekspozycje związane z łowiectwem i szeroko rozumianą rekreacją. Stąd w naszej grupie obecność przedstawiciela Koła Łowieckiego „Zielony Krąg” p. Andrzeja Grabowskiego.

Szczególną uwagę młodzieży zwracały eksponaty związane z biologią naszej rodzimej fauny i flory, urządzenia łowieckie i inne przedmioty niezbędne do prowadzenia prawidłowej gospodarki populacjami ptaków i ssaków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ekspozycje obrazów ze scenami z polowań lub przedstawiające niezwykłe lub rzadkie gatunki fauny lasów, pól i łąk.

Polski Związek Łowiecki jako organizator tego przedsięwzięcia pomyślał również o najmłodszych uczestnikach i młodzieży; każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem, objętych ochroną całkowitą lub częściową.

Na stoiskach z tradycyjnymi wyrobami myśliwskimi można było skosztować przepysznych pasztetów, kiełbas i innych wyrobów wędliniarskich.

Łowiectwo budzi wiele emocji i kontrowersji; brać łowiecka liczy blisko 100 tys. aktywnych myśliwych, którzy dokarmiają zwierzynę, zdejmują wnyki i sidła, zwalczają kłusownictwo, uczestniczą w akcjach zalesiania i zadrzewiania, czy wreszcie prowadzą działalność edukacyjną. Poznanie wszystkich aspektów tej ważnej dziedziny gospodarowania zwierzostanem pozwoli wyrobić obiektywne oceny i ugruntować społeczne przekonanie o potrzebie kultywowania tej wielowiekowej tradycji. Stąd miedzy innymi nasz, myślę że bardzo udany i bezpieczny, wyjazd do Warszawy. (Julia Nietubyć)

Najbliższe wydarzenia

26
Września
od 26.09 do 27.09
26
Września
godz. 14:00
27
Września
godz. 12:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00
23
Listopada
godz. 10:00
14
Grudnia
godz. 10:00

Mapa Miasta