-A +A
25.09.2019
Międzynarodowy sukces Karoliny Dawid z Ostrowi Mazowieckiej

Międzynarodowy Festiwal „Orfeusz w Italii”, organizowany przez Art Center „Karnolsky” w Lido di Jesolo we Włoszech, to jeden z najbardziej prestiżowych festiwali w Europie. Mogą w nim uczestniczyć jedynie wykonawcy wcześniej nominowani podczas ogólnopolskich lub międzynarodowych festiwali. Karolina Dawid otrzymała ową nominację na Międzynarodowym Festiwalu Radia Jard w Białymstoku od Aleksandra Pałaca - Kawalera Orderu Uśmiechu. W tym roku festiwal trwał od 8 do 14 września 2019 r.

Oficjalnym gościem rozpoczynającym festiwal była wiceprezydent Bułgarii, przedstawiciele władz włoskich oraz świata kultury i muzyki z całej Europy. Jury składało się z muzyków, kompozytorów i choreografów reprezentujących kraje: Malta, Polska, Ukraina, Bułgaria, Włochy.

Karolina Dawid jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie uczęszcza na zajęcia chóru szkolnego SP1 prowadzonego przez Katarzynę Trętowską. Pod jej kierunkiem Karolina od 5 lat uczy się śpiewu solowego w Szkole Muzycznej I stopnia. Uczęszcza także na zajęcia wokalne do Tomasza Krupy w Punkcie Kultury Trele Morele w Warszawie. Ostrowianka Karolina Dawid reprezentowała Polskę na festiwalu w grupie wiekowej 11-13 lat śpiewając utwory „It's oh so quiet” oraz „Dwa Serduszka”. W ocenie Międzynarodowego jury Karolina wyśpiewała pierwsze miejsce. Młoda wokalistka nie spodziewała się, że osiągnie aż tak wielki sukces. Sama nominacja była dla niej ogromnym wyróżnieniem. Karolina chciała zaprezentować się z jak najlepszej strony przed tak dużą publicznością. Oprócz zmagań wokalnych pobyt we Włoszech obfitował w inne atrakcje. Dziewczynka wzięła udział w „Vocal Master Class”, w Święcie Winobrania, zwiedziła m.in. Padwę i Wenecję. Festiwalowi towarzyszyła przyjazna i miła atmosfera dzięki temu, że wszyscy nawzajem sobie kibicowali.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej