-A +A
04.05.2018
Miasto i Garnizon wspólnie obchodziły Święto Narodowe

W tym roku obchody Święta Narodowego 3 Maja miały charakter miejski i garnizonowy. Do udziału w uroczystościach z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji zaprosił Burmistrz Jerzy Bauer oraz Dowódca 22. Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie płk Tomasz Czekalski. Tradycyjnie rozpoczęła je msza święta za Ojczyznę w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Następnie delegacje władz samorządowych, organizacji kombatanckich, społecznych i młodzieżowych, instytucji i zakładów pracy oraz mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej zebrali się na Placu Wolności. Wysłuchali Hymnu Państwowego, części artystycznej, Apelu Pamięci oraz Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Z okazji Święta odbyła się salwa honorowa w wykonaniu żołnierzy 22. Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie. Asystę honorową zapewniło wojsko oraz harcerze z 29. Drużyny Harcerskiej „Pogodni”.
W swoim wystąpieniu burmistrz Jerzy Bauer przypomniał  Ustawę Rządową z 3 maja 1791 roku. Nawiązał także do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, podkreślając wagę tych obchodów, zarówno  w wymiarze indywidualnym, jak i zbiorowym. Wspomniał także o działaniach samorządu miasta, który poprzez codzienną pracę i poprawę infrastruktury buduje dobre miasto na dziś i na przyszłość. Na zakończenie delegacje złożyły kwiaty pod pamiątkowym obeliskiem.

Tradycyjnie w ramach obchodów odbył się Ostrowski Bieg Konstytucji, którego organizatorem był MOSiR, LKS Ostrowianka i Ostrów Biega.