-A +A
27.02.2019
Miejski program edukacji muzycznej wystartował

Za nami pierwsza audycja muzyczna przeprowadzona przez artystów Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Jest to projekt wspomagający proces rozwoju i edukacji dzieci.

Pierwsze z cyklu spotkań odbyło się 25 lutego w Kinie Ostrovia. Uczniowie przedszkoli i szkół miejskich mogli posłuchać m.in. utworów z filmu "Kubuś Puchatek", "Pocahontas", Taniec wieszczki cukrowej z baletu "Dziadek do orzechów", Duet Papageny i Papagena z opery "Czarodziejski flet", W grocie króla gór, Duet kotów, utworu z filmu "Piękna i Bestia", Po raz pierwszy widzę blask z filmu "Zaplątani", Mam tę moc z filmu "Kraina lodu". Dodatkowo podczas każdej audycji został przeprowadzony konkurs. Słuchowisko dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń, a przede wszystkim możliwości obcowania z „żywą” muzyką.

Spotkania będą odbywały się cyklicznie. Dzieci będą miały możliwość poznania różnych gatunków muzycznych i tanecznych, jak również brzmienia i budowy instrumentów. Audycje są finansowane z budżetu Miasta Ostrów Mazowiecka. Projekt realizowany jest w ramach miejskiego Programu Edukacji Muzycznej.

Autor: Dorota Goca, Wydział Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej