-A +A
26.09.2019
Minister Henryk Kowalczyk rozmawiał z mieszkańcami Ostrowi o programach rządowych

Mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej spotkali się z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem. Głównym tematem spotkania były programy rządowe – Czyste Powietrze i Mój Prąd.

Minister mówił o korzyściach, jakie daje program Czyste Powietrze, który jest skierowany do osób fizycznych - właścicieli domów jednorodzinnych lub rozpoczynających budowę takiego budynku.

Drugim omówionym przez ministra programem był program Mój Prąd, którego głównym założeniem jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Zebrani na spotkaniu mieszkańcy pytali ministra środowiska o szczegóły dotyczące realizacji obu programów, dzieli się też spostrzeżeniami i uwagami przy korzystaniu z programów rządowych. Zwracali uwagę na wiele spraw społecznych, które dotyczą Polaków na co dzień. Wśród poruszonych zagadnień była m.in. realizacja programu Czyste Powietrze dla wspólnot mieszkaniowych, finansowanie wymiany źródeł ciepła, korzystanie z energii elektrycznej przez właścicieli ogródków działkowych, procedury wykupu gruntów czy pomoc dla rolnictwa.

Minister Henryk Kowalczyk mówił też przy okazji spotkania o innych programach rządowych, które w ostatnich latach zostały wprowadzone i jakie przynoszą skutki dla gospodarki kraju. Wymienił programy prorodzinne i dla seniorów, a także wspomniał o środkach z budżetu państwa na rozwój dróg lokalnych.

Wspólnie z ministrem w spotkaniu uczestniczyli: przedstawicielka wojewody mazowieckiego kierownik Delegatury w Siedlcach Anna Kaszuba, starosta ostrowski Zbigniew Chrupek oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Bartłomiej Pieńkowski.

Spotkanie odbyło się 24 września w Starej Elektrowni. Kilka godzin wcześniej minister uczestniczył w sesji Rady Miasta. Odniósł się wówczas do sprawy byłej nasycalni podkładów kolejowych, a także wręczył Krzysztofowi Listwonowi Brązowy Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP.

Najbliższe wydarzenia

14
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
01
Września
od 01.09 do 30.11
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00