-A +A
21.09.2018
Minister na ślubowaniu młodych sportowców

Na hali MOSiR przy ulicy Trębickiego odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów oddziału sportowego Szkoły Podstawowej Nr 2.  Swoją obecnością kameralną uroczystość zaszczycił Wiceminister Sportu Jarosław Stawiarski. Wśród gości znaleźli się również: trener kadry koszykówki 3x3 Mirosław Noculak, kierownictwo Urzędu Miasta, przewodniczący rady sportu Grzegorz Helcbergiel, przewodnicząca rady rodziców Beata Krajewska, członkowie Ostrowskiego Klubu Sokoły, dyrektorzy miejskich szkół i instytucji, prezesi miejskich spółek, rodzice i wychowawcy uczniów klasy sportowej.

Uroczystość rozpoczął gospodarz - burmistrz Jerzy Bauer, witając przybyłych gości. W swoim przemówieniu wspomniał, że w Ostrowi po niemal 30 latach postanowiliśmy wrócić do utworzenia klasy sportowej. Od wielu lat nasze miasto próbuje poukładać system sportowy – powiedział Burmistrz. Po raz pierwszy klasa sportowa została powołana w ubiegłym roku. W tej chwili są to dwie klasy – czwarta i piąta, o profilu koszykówka i lekkoatletyka. Patronat nad klasami sportowymi objęli prezesi dwóch spółek miejskich – Zakładu Gospodarki Komunalnej i Zakładu Energetyki Cieplnej. Wspierają oddziały sportowe przede wszystkim finansowo.

Młodzi sportowcy ślubowali przestrzegać zasad fair play, z godnością przyjmować porażki, uczciwie i systematycznie trenować, godnie reprezentować barwy klubu Ostrowi Mazowieckiej, reprezentacji Polski na terenie państwa i po za granicami.

Podczas uroczystości głos zabrał również Wiceminister Sportu. Wyraził swój podziw i zadowolenie, że nasze miasto zmierza w kierunku rozwoju sportu. Mówił o tym, iż dzieci w mniejszych miejscowościach mają większe szanse na zrobienie kariery sportowej. To dzięki temu, iż dalecy jesteśmy od wielkomiejskiego pędu i ogromnej chęci rywalizacji. Wiceminister Stawiarski gratulował pomysłodawcom, tego iż promują sport wśród lokalnej społeczności. Wręczył młodym sportowcom drobne upominki oraz życzył im samych sukcesów i laurów olimpijskich.

Uczniowie klasy piątej, którzy od roku objęci są treningami zaprezentowali krótki pokaz swoich umiejętności sportowych.

Na zakończenie głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 Dorota Brzostek. Podziękowała wszystkim, którzy wspierają realizacje projektu za zaangażowanie oraz rozwój sportu w naszym mieście. Uroczystość ślubowania miała miejsce 21 września 2018 r.