-A +A
16.10.2020
Na Śląsku wiedzą, gdzie leży Ostrów Mazowiecka

Projekt „Turystyka wspólna sprawa” i organizowana corocznie Konferencja turystyczna z udziałem przedstawicieli branży turystycznej i samorządów odbyła się w Świdnicy.  W tym roku pod hasłem „Sieciowe produkty turystyczne polsko czeskiego – pogranicza” i oczywiście według obostrzeń sanitarnych. Ciekawe rozmowy, panele dyskusyjne i wiele pomysłów do realizacji w naszym mieście.

Dwie nagrody trafiły do Ostrowi Mazowieckiej

Przyznanie Godła „Turystyczny produkt roku 2020” miastu Ostrów Mazowiecka za Muzeum – Dom Rodziny Pileckich to wyraz uznania za zbiorową pracę i zaangażowanie nad tym projektem. Docenione ogromny wysiłek, który włożono w powstanie Muzeum w naszym mieście.

Druga nagroda to wyróżnienie indywidualne

Redakcja Forum Biznesu przyznała Jerzemu Bauerowi burmistrzowi Ostrowi Mazowieckiej tytuł Siła Osobowości 2020 w kategorii Samorząd Terytorialny.

Kapituła w uzasadnieniu wskazała na wzorowe zarządzanie samorządem i podejmowanie wielu trudnych i złożonych wyzwań. Wymieniono działania samorządu: pozyskiwanie środków na inwestycje infrastrukturalne, ciągłe wzbogacanie oferty dla mieszkańców i turystów. Zauważono przeprowadzenie rewitalizacji dwóch zabytkowych budynków i oddanie ich na potrzeby społeczno - kulturalne. Działania stymulujące rozwój inwestycyjny i gospodarczy miasta, to efekty działań całego samorządu, których skupia wokół siebie jedna osoba – lider tej społeczności.

Dziękujemy za wyróżnienia i gratulujemy wszystkim zaangażowanym w realizację projektów w Ostrowi Mazowieckiej.