-A +A
26.09.2019
Na jakim etapie jest realizacja inwestycji?

Jednym z punktów porządku obrad X sesji Rady Miasta była informacja o stopniu realizacji inwestycji miejskich przyjętych do planu na 2019 rok. Radni pytali między innymi o budowę ścieżek rowerowych oraz ulicę Kościuszki, Bajkową, Alibaby, Olszynową i Wołodyjowskiego.

Burmistrz Jerzy Bauer poinformował, że budowa ścieżek rowerowych przebiega zgodnie z harmonogramem. Przypomnijmy, że na ul. Różańskiej ścieżka została już wyasfaltowana. Trwają prace przy budowie przy ul. Białej, Sikorskiego, Kubusia Puchatka i Legionowej.

Burmistrz poinformował też, że podpisana została umowa z wykonawcą na remont ul. Kościuszki. Wykonawca w ciągu półtora miesiąca powinien wejść na budowę. Miasto na remont tej ulicy uzyskało 70% dofinansowania z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Takie samo dofinansowanie otrzymaliśmy też na budowę ulicy Łącznej. To w sumie ponad 4,5 mln na poprawę miejskiej infrastruktury drogowej.

Kończą się prace projektowe związane z termomodernizacją trzech miejskich budynków: MOSiR przy ul. Warchalskiego, Centrum Integracji Społecznej przy ul. Chopina i Szkoły Podstawowej nr 4. Miasto pozyskało na ten cel środki w wysokości ponad 2 mln zł.

Budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowywany jest do generalnego remontu. Miasto na remont pozyskało środki w wysokości 2 mln złotych. Teraz trwają prace związane z przenoszeniem księgozbioru do budynku Starej Elektrowni.  

Dobiegają końca prace przy budowie Muzeum Dom Rodziny Pileckich przy ul. Warszawskiej 4. Niebawem nastąpi odbiór budynku. Przypomnijmy, że budowa Muzeum jest 100% finansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obecnie trwają szerokie konsultacje i zbieranie propozycji dotyczących ostatecznego wyglądu oraz funkcjonalności nowej szkoły i przedszkola. W konkursie na opracowanie koncepcji budynku sąd konkursowy wyróżnił trzy prace. Konsultacje są na etapie projektowym bardzo ważne, ponieważ pomogą stworzyć obiekt spełniający oczekiwania uczniów, rodziców oraz nauczycieli.

Rada Miasta przyjęła informację stanie miejskich inwestycji przyjętych do planu na 2019 rok.

Relację z obrad sesji można obejrzeć na profilu Rada Miasta Ostrów Mazowiecka na portalu YouTube oraz na stronie www.ostrowmaz.esesja.pl.

Fot. główne Barbara Siwek