-A +A
08.03.2019
O budowie szkoły, stacji paliw i nowej siedzibie komendy policji podczas sesji

Tematem sesji Rady Miasta, która odbyła się 7 marca były zmiany w budżecie, a także dyskusja na temat budowy nowej siedziby ostrowskiej Komendy Policji oraz lokalizacji stacji paliw w centrum miasta.

Budowa ulic i większa subwencja oświatowa

Oszczędności 750 tys. w wyniku przetargu na budowę ulic Modra-Bielska-Cyprysowa umożliwiły przeniesienie środków finansowych na kolejne ulice: Kościuszki i Saperską. Zwiększono również subwencję oświatową o ponad 260 tys.

Budowa nowej szkoły to już fakt

Zmiany w budżecie umożliwiają Miastu rozpoczęcie budowy tzw. małej jedynki przy ul. Partyzantów. Pierwszym etapem jest zakup działki. Burmistrz poinformował, że Miasto wynegocjowało atrakcyjną cenę za działkę graniczącą z małą jedynką. Jej koszt to ok. 2,3 mln zł, przy ok. 2,9 mln wg wyceny gruntu zamówionej przez Miasto. Następne etapy, to ogłoszenie konkursu na koncepcję architektoniczną oraz zamówienie dokumentacji na budowę. Realną perspektywą rozpoczęcia budowy szkoły jest wiosna 2020 r. Po dyskusji podjęto uchwałę o zmianach w budżecie. Udział w głosowaniu wzięło 20 radnych – 11 było za, 9 przeciw.

Lokalizacja stacji paliw

Planowana przez inwestora lokalizacja nowej stacji paliw przy ulicy 3-go Maja, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła pw. Wniebowzięcia NMP i Nadleśnictwa wywołuje wiele kontrowersji. Przedsiębiorca zna negatywną opinię Burmistrza, sąsiadów oraz mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej. Podczas posiedzenia Rady Miasta wszystkie głosy były jednomyślne. Ich wynikiem było jednogłośne przyjęcie stanowiska wyrażającego kolejny sprzeciw wobec lokalizacji stacji paliw w tym miejscu.

Jednogłośnie na TAK za budową nowej siedziby komendy policji

Burmistrz Jerzy Bauer przedłożył nową i niezwykle ważną dla bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu inicjatywę. Dotyczy ona budowy nowej siedziby komendy powiatowej policji w Ostrowi Mazowieckiej. Poprawa warunków pracy policjantów jest sprawą bardzo pilną. Planowanie inwestycji może rozpocząć się niezwłocznie i być w całości sfinansowane przez Komendę Główną Policji. Warunkiem jest pozyskanie gruntu pod budowę. Miasto zadeklarowało taką działkę przy ul. Broniewskiego w zamian za przekazanie nieruchomości użytkowanej obecnie przez policję przy ul. Chopina. Rada Miasta jednomyślnie przyjęła stanowisko ws. wsparcia działań Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu na rzecz budowy nowej siedziby komendy powiatowej.

Transmisja z sesji Rady Miasta Ostrów Mazowiecka dostępna jest na profilu Rada Miasta Ostrów Mazowiecka na portalu YouTube