-A +A
27.09.2018
O programie Czyste Powietrze w Ostrowi Mazowieckiej

W ramach rządowego programu Czyste Powietrze właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

O zasadach uzyskania dofinansowania mogli dowiedzieć się mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej, którzy przyszli na spotkanie do Szkoły Podstawowej nr 2. Frekwencja pokazała, jak wiele osób chce uzyskać informacje na temat programu.

W spotkaniu, które odbyło się 26 września uczestniczył minister środowiska Henryk Kowalczyk oraz przedstawiciele Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także firmy, która odpowiada za przeprowadzenie programu.

Program priorytetowy Czyste Powietrze koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program daje możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Informacje na temat programu można uzyskać w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w oddziałach terenowych – dla naszego miasta – w Ostrołęce, a także na stronie internetowej https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/