-A +A
04.05.2015
Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Mszą św. za Ojczyznę w kościele pw. Wniebowzięcia NMP rozpoczęły się w Ostrowi Mazowieckiej uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Po Mszy św. na Placu Wolności licznie zgromadzili się mieszkańcy, władze samorządowe miasta i powiatu, przedstawiciele służb, instytucji, oświaty, dyrektorzy i prezesi miejskich jednostek organizacyjnych, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz poczty sztandarowe.

Podczas tradycyjnego wystąpienia burmistrz Jerzy Bauer podkreślił wagę obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wskazał poświęcenie i wysiłek włożony w budowanie tożsamości narodu polskiego. Nie zawsze było to łatwe, wymagało podjęcia wysiłku i niekiedy ryzyka – zauważył burmistrz.

Dziś również stoją przed nami wyzwania, a jednym z nich jest rozwój gospodarczy – stwierdził burmistrz. Przypomniał o Ostrowskim Forum Rozwoju, na którym podjęto dyskusję o rozwoju gospodarczym Ostrowi Mazowieckiej. W Forum wzięli udział przedstawiciele samorządu oraz biznesu.

Rozwój regionu wymaga współpracy, burmistrz zaprosił do niej każdego kto ma pomysł i jest gotowy wcielić go w życie. Ze swojej strony zadeklarował otwartość i zaangażowanie.

Uroczystościom towarzyszyły występy artystyczne w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej, mażoretek oraz uczniów ostrowskich szkół.

Najbliższe wydarzenia

27
Lipca
godz. 09:00
10
Sierpnia
godz. 09:00
24
Sierpnia
godz. 09:00
12
Września
Całodzienne
14
Września
godz. 09:00
28
Września
godz. 09:00
12
Października
godz. 09:00
26
Października
godz. 10:00
09
Listopada
godz. 10:00