-A +A
31.07.2019
Odznaczenia i awanse podczas Święta Policji

W tym roku Święto Policji miało wyjątkowy wymiar, ponieważ zbiegło się z 100. rocznicą powstania Policji Państwowej. Do Ostrowi Mazowieckiej na obchody Święta Policji przybyli m. in.: minister cyfryzacji Marek Zagórski, senator RP Robert Mamatow oraz biskup łomżyński Janusz Stepnowski.

Uroczystości rozpoczęły się pod pomnikiem poświęconym policjantom pomordowanym w Katyniu. Tam kwiaty złożyli policjanci oraz zaproszeni goście. Uczestnicy uroczystości wzięli udział w mszy świętej odprawionej w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza.

Uroczysty apel z okazji Święta Policji odbył się w obiekcie OMEGA. Komendant Powiatowy Policji podinspektor Mirosław Olszewski podziękował swoim podwładnym za służbę a ich rodzinom za wsparcie. Słowa podziękowania skierował również do przedstawicieli władz miasta i powiatu. Dzięki ich wsparciu ostrowscy policjanci już niebawem będą mogli pracować w dużo lepszych warunkach. Miasto przekazało już policji działkę, na której ma powstać nowa komenda.

Święto Policji było okazją do wręczenia funkcjonariuszom awansów na wyższe stopnie oraz odznaczeń od związków zawodowych. Wręczono również nagrody dla najlepszej policjantki i najlepszego policjanta powiatu ostrowskiego. Nagrody ufundowane przez Starostę Ostrowskiego otrzymali: mł. asp. Diana Parda-Błaszczak oraz sierż. szt. Łukasz Kuliś.

Władze miasta z burmistrzem Jerzym Bauerem na czele, starosta ostrowski Zbigniew Chrupek a także samorządowcy z sąsiednich gmin podziękowali policjantkom i policjantom za wzorowe wypełnianie swoich obowiązków i wysoki poziom bezpieczeństwa na naszym terenie.

Uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć wystawę przygotowaną przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Obchodom Święta Policji towarzyszył piknik, na którym funkcjonariusze z KPP w Ostrowi Mazowieckiej oraz Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej zaprezentowali pokaz wyposażenia oraz próbkę swoich możliwości.

Święto Policji odbyło się 26 lipca. Miasto Ostrów Mazowiecka było współorganizatorem obchodów.

Najbliższe wydarzenia

20
Czerwca
Całodzienne
12
Września
Całodzienne